Новий наступ “п’ятої колони”: у Верховній Раді – черова спроба повернути російську мову до освіти

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликає народних депутатів України не підтримувати законопроєкт  «Про внесення змін до статті 48 Закону України «Про вищу освіту», яким планується внести зміни щодо мови навчання.

Про це йдеться у листі Уповноваженого на адресу голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.

Цим законопроєктом пропонується доповнити статтю 48 Закону «Про вищу освіту» новою частиною, відповідно до якої для іноземців, осіб без громадянства, які бажають здобувати вищу освіту за кошти фізичних або юридичних осіб, в окремих групах, що складаються виключно з іноземних громадян та/або осіб без громадянства, навчання може здійснюватися іноземною мовою.

На засіданні освітнього Комітету планується чергова спроба ревізії закону про освіту щодо мовного питання, зазначає Тарас Кремінь.

Він стверджує, що можливість конкретного закладу вищої освіти здійснювати викладання окремих або декількох дисциплін англійською мовою, іншими офіційними мовами Європейського Союзу, а також забезпечення вивчення іноземцями, особами без громадянства державної мови вже передбачена чинним законодавством та не потребує внесення пропонованих авторами законопроєкту змін.

Уповноважений нагадав, що це – далеко не перша спроба внести зміни до закону про вищу освіту. «У вересні 2020 року цей законопроєкт навіть був внесений до сесійної зали, але не був проголосований. Проте його намагаються пролобіювати знову.

Цей документ – прикрита спроба повернути російську мову до освіти замість делегованого законодавством права організувати якісний навчальний процес однією з офіційних мов ЄС, що дало б можливість залучити до навчання набагато більше іноземних студентів. Саме тому в запропонованій редакції цей законопроєкт не може бути підтриманий», – стверджує Тарас Кремінь.

Малюнок Андрія Петренка

Відео на цю тему

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *