Освітяни Київщини йдуть дорогою креативу. Нотатки з педконференції

Освітяни Київщини провели велику «педраду», під час якої обговорили здобутки та проблеми галузі.

Цьогоріч до їхньої вчительської родини приєднається 52 випускники профільних навчальних закладів. Разом з досвідченими колегами вони навчатимуть учнів доброму, розумному, світлому. Звичайно, сьогодні на вимогу часу освітні заклади змінюються, відтак і педагоги зобов’язані показувати у своїй діяльності високий клас, креативність, так би мовити.

Тому й лунало під час виступів модне слово «креативність». І що вчитель будь-якого віку також може бути креативним. Важливо, щоб кожен у своїй роботі, висловлюючись мовою користувачів комп’ютерів, «перезавантажився», був готовим до новацій, до упровадження змін.

– На теренах області є 1062 навчальних заклади, і кожен потребує пильної уваги з боку держави, – звернувся до учасників конференції голова Київської обласної ради Микола Стариченко. – Депутатський корпус підтримав обласну програму розвитку освіти на 2019 – 2021 роки, передбачивши фінансування на суму 126 мільйонів гривень. Цьогоріч на освітянські потреби вже спрямовано 41 мільйон гривень. Ми робимо акцент на фінансуванні інновацій, на підтримку новітніх технологій, щоб це в подальшому допомогло українцям завойовувати провідні позиції у світі в галузях науки, техніки…

З педагогічними новаціями ознайомилися керівники області – очільник КОДА Михайло Бно-Айріян, голова облради Микола Стариченко. У центрі – директор департаменту освіти і науки КОДА Віра Рогова.

Приємно, що освітні заклади Київщини перебувають на лідируючих позиціях у відповідних вітчизняних рейтингах. Тому чулося побажання – щоб освіта Київщини й надалі була територією успіху. А добра слава лине завдяки педколективам багатьох начальних закладів, наприклад, Бориспільському академічному ліцею, Таращанському державному технічному та економіко-правовому коледжу.

Голова Київської обласної ради Микола Стариченко і представники Таращанского коледжу. Розмова про сьогодення передового навчального закладу

До речі, під час конференції на восьми локаціях педагоги розповідали, як новації, технологічні новинки допомагають дітям краще і глибше опановувати предмети.

Багато говорили під час конференції про роль вчителя. На цьому зосередився у виступі у голова Київської облдержадміністрації Михайло Бно-Айріян. Звертаючись до педагогів, він попросив їх пояснювати дітям, що саме знання допомагають стати успішними людьми, а не «зв’язки», «не блат», не впливові батьки. За його словами, країні потрібні патріоти, які люблять рідну землю, роблять своє життя успішним саме на рідних теренах, а не на чужині.

На Київщині підростають майбутні чемпіони.

Керівник області дещо здивований тим, що чує під час поїздок по містах і селах. Там освітяни йому розповідають про необхідність утеплення приміщень, про ремонт дахів, стін, але аж ніяк про особливості навчального процесу, про учнів. Тому й каже: якщо навіть у хорошому приміщенні дітей навчатимуть неякісно, то й результат виявиться нульовим.
Звичайно, є гострі проблеми. Наприклад, 20 тисяч дітей навчаються у другу зміну (бракує навчальних приміщень). Але тішить, що будується 10 нових шкіл, що на Київщині все ж є мотивовані, креативні педагоги, які готові до змін.

Леонід БОРИСЕНКО

Фото на головній сторінці: про новації у навчанні розповідає викладач Таращанського державного технічного та економіко-правовового коледжу Анатолій Шелест.

Фото: «Український репортер»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *