Лідери ЄС схвалили продовження економічних санкцій проти Росії ще на півроку

Лідери країн Європейського Союзу схвалили продовження економічних санкцій проти Росії ще на шість місяців. Офіційне рішення буде ухвалено наступного тижня, однак його вже вітає Президент України Петро Порошенко.

“Важливе політичне рішення лідерів Євросоюзу продовжити економічні санкції проти Росії за порушення територіальної цілісності України та небажання припинити гібридну агресію проти нашої держави. Гідна відповідь Москві за невиконання своїх зобов’язань та чіткий заклик до змін у політиці Кремля.

Вдячний Канцлеру Меркель та Президенту Макрону як партнерам у Нормандському форматі, всім нашим друзям в ЄС за рішучу підтримку України та незламну єдність і солідарність перед агресором.

Майбутнє миру, безпеки і процвітання нашого європейського дому залежить від відновлення суверенітету та територіальної цілісності України!” – написав гарант у Фейсбуку та Твіттері.

Нагадаємо, Євросоюз запровадив економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори російської економіки (фінансовий, енергетичний та оборонний сектори та сфера товарів подвійного призначення), 31 липня 2014 року у відповідь на загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Санкції запроваджені терміном на один рік, їх регулярно продовжують, у даний час вони діють до 31 січня 2018 року. ЄС відмінить їх після повного виконання Москвою Мінських угод.

В ЄС також сформовано “чорний список” фізичних та юридичних осіб з РФ та України, які загрожуть територіальній цілісності України. До нього включено 149 людей і 38 організацій. До них застосовують замороження банківських рахунків і заборону на в’їзд.

Також ЄС діють обмежувальні заходи у відповідь на незаконну анексію Криму та Севастополя, які стосуються лише території Криму та Севастополя і діють до 23 червня 2018 року. Вони включають заборону на:

  • імпорт до ЄС товарів з Криму і Севастополя;
  • інвестиції в Крим і Севастополь, заборона купувати нерухомість на півострові;
  • туристичні послуги в Криму та Севастополі, європейські круїзні лайнери можуть заходити в кримські порти лише в екстреному випадку;
  • експорт певних товарів та технологій (транспорт, телекомунікації та енергетика) до Криму.
Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *