Кінець епохи Кастро. На Кубі обирають нового президента

Сьогодні, 18 квітня, Національна асамблея – парламент Куби – замість Рауля Кастро, брата Фіделя Кастро, обере главою державної ради і Ради міністрів 57-річного Мігеля Діаса-Канеля. Таким чином, добігає кінця епоха Кастро, з якою пов’язана вся історія революційної Куби, починаючи з 1959 року.

На даний час Мігель Діас-Канель посідає посаду віце-президента Куби. Його прихід на посаду – один з етапів передачі влади, який почався на Острові свободи ще кілька років тому. Раніше на Кубі прийняли постанову, яка обмежує перебування на найвищій посаді 86-річного Рауля Кастро двома п’ятирічними термінами. Пізніше аналогічне обмеження ухвалили відносно першої особи в Комуністичній партії.

Рауль Кастро поки що і надалі залишатиметься першим секретарем ЦК Компартії – головної політичної сили країни. Нагадаємо, у лютому 2008 року, після відставки за станом здоров’я брата Фіделя, його обрали на всі вищі державні посади.

Після цього на Кубі повним ходом почалися перетворення, в першу чергу в економіці.

Жителям дозволили замінити старі холодильники на нові – китайського виробництва. Їх надавали в кредит на пільгових умовах. Зняли заборону на користування мобільними телефонами. У вільному продажу з’явилася різноманітна сучасна техніка, а також DVD-плеєри. Пересічним громадянам дозволили знімати номери в готелях міжнародного класу.

Уряд заохочує створювати фермерські господарства. Селянам стали виділяти в безоплатне користування порожні земельні площі розміром до 5 га в розрахунку на сім’ю без права продажу або передачі в спадщину. Такий крок має збільшити поставки продовольства, в тому числі знаменитих кави і тютюну, і знизити ціни на харчі.

Крім того, на Кубі зняли обмеження на зростання заробітної плати – для мотивації робітників і підвищення продуктивності праці.

На Кубі випустили декрет, який спрощує оформлення у власність житла для осіб, які винаймають його впродовж 20 років.

У приватному сектора на Кубі вже зайнято півмільйона громадян. Незабаром цим середнім, дрібним і мікропідприємствам мають надати статус юридичної особи.

Зміни прийшли і в зовнішню політику. У 2015 році були відновлені дипломатичні відносини з США. У березні 2016 року на Кубі з історичним візитом побував президент США Барак Обама.

Уже новому керівнику Куби доведеться вирішувати такі завдання як підвищення рівня життя населення, скасування паралельної валюти і дозвіл громадянам вільно виїжджати за кордон.

При цьому за прикладом Китаю і В’єтнаму, буде збережено керівну роль Комуністичної партії.

Фото АР

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *