Ірпінь пішов “війною” на Гостомельську об’єднану громаду

Це ж як треба не поважати своїх найближчих сусідів, щоб піти на них «війною»! А хіба не так вчинила Ірпінська міська рада 30 січня?

Вона направила звернення до Верховної Ради України з вельми кучерявою і довгою назвою, суть якого: заблокувати Гостомельську об’єднану територіальну громаду на шляху самостійного господарювання, не пущать, на віки вічнії прив’язати до Ірпеня. І щоб цю наругу над самоврядуванням було «освячено» волею найвищого законодавчого органу країни. Навіть у текст цього папірця всунули оцей вислів з тоталітарним душком – «щодо недопущення…».

Підлий папірець. Наскрізь просякнутий відвертою зневагою до Гостомельської об’єднаної територіальної громади.

На «капітанському містку» сесійної зали був виконувач обов’язки Ірпінського міського голови Андрій Літвінов, колись «непримітний начальник управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Ірпеня, який відчайдушно вболівав за Володимира Карплюка» (тодішнього мера), коли проти нього відкривали кримінальні провадження, розповідала місцева преса. Група Літвінова навіть танцювала під стінами облпрокуратури під час акції протесту (на відео).

Скажемо і про характерний ритм сьогоднішньої ірпінської сесії. Ми, здається, його чули. Це вже не вперше Ірпінська міська рада намагається не випустити зі своїх недружніх обіймів Гостомельську об’єднану територіальну громаду. І також гуртом, коли верховодою у них був Володимир Карплюк, били чолом «нагору», до парламенту.

Нині ірпінські депутати вкотре показали, що супровід у них один і той же, а дійство відбувається у однаковому стилі, старому. Щоправда, були й такі принципові депутати, хто виступив проти «наступу» на Гостомель, скажімо свободівець Сергій Глиняний. Але їхніх голосів було явно замало.

Група представників Гостомельської громади прибула на цю сесію (див. фото). Серед них був і депутат Гостомельської селищної ради Юрій Марчук. Він розповів нашому виданню, як нині відбувався «похід» ірпінських народних обранців проти сусідів.

Фото Юрія Марчука.

“За кілька днів до цієї сесії багато ірпінських депутатів у приватних розмовах говорили нам, що не голосуватимуть на шкоду Гостомельській громаді, – каже Юрій Марчук. – Однак вчинили по-іншому. Відтепер маски зірвано, ми побачили хто є хто. Голосування в Ірпінській міськраді відбувається за допомогою електронної системи.

Юрій Марчук. Фото Олексія Іванова.

Більшість проголосувала за те, щоб антигостомельське звернення направити до Верховної Ради. Депутати натискали кнопки «за» з якось єзуїтською посмішкою, немов хизуючись, що у них – єдиний фронт, моноліт.

І ви, мовляв, сусіди, навіть не намагайтеся переконувати, бо вас не почують.

Тут – глуха стіна.

І жорстка дисципліна.

«Одобрямс» поставлено на потік. Тому ми вкотре подивувалися цій зверхності, імперським амбіціям. Вони хочуть бачити Гостомель і довколишні села своєрідною колонією? Не бути цьому! Ніколи.

Фото Юрія Марчука.

Вразило нас і повне ігнорування думки тих, хто прийшов на цю сесію. Вони навіть побоялися ознайомити нас з інформацією щодо особистого голосування депутатів за це звернення. Лише відмахувалися словесами: потім, потім… Ми їх запитували: якщо ви такі успішні господарі, то чому від вас відокремилися Гостомель, Озера, Мощун, Горенка, Ворзель? Селище Коцюбинське прагне увійти до складу Києва. Чому від вас тікають?”

Хто заправляє в Ірпінській міськраді? Більшість – від партії «Нові обличчя», є представники і «Батьківщини», і «Європейської солідарності», і «Укропа». Невже вони не розуміють, що сьогоднішнє звернення до парламенту аж ніяк не вплине на долю Гостомельської громади? «Вони мріють, що Ірпінь всіх підімне під себе і буде велике утворення, щось на зразок «Союза нєрушімого»? – слушно ставить риторичне запитання Юрій Марчук. – Коли ж вони прозріють? Гостомельську об’єднану територіальну громаду давним-давно вже створено».

Ірпінським депутатам не завадив би цей лікбез. Ще як тільки-но розпочиналася децентралізація, Буча та Ірпінь надіслали до Гостомеля пропозиції про об’єднання. Кожне із цих міст воліли бачити Гостомель під своїм крилом. 29 квітня 2015 року сесія Гостомельської селищної ради відмовила Ірпінській та Бучанській міським радам, тобто дала відкоша. І мала на руках козирний туз — підсумки громадського обговорення в Гостомелі.

Навіть всі потужні підприємства селища виступили за те, щоб відокремитися від Ірпеня. Бо ж не бідні родичі. А можливості у селища – величезні. Індекс податкоспроможності бюджету Гостомеля – 2,2307. (При утворенні громад Кабмін рекомендує брати до уваги індекс спроможності 0,9). Зауважимо: цей показник на той час був більшим ніж в Ірпені, в багатьох громадах. Закарбуйте це, ірпінські депутати!

1 червня 2015 року голова Київської облдержадміністрації підписав розпорядження про затвердження висновків КОДА щодо відповідності Конституції та законам проекту рішення “Про добровільне об’єднання територіальних громад селища Гостомель, сіл Мощун, Горенка Києво-Святошинського району та села Озера Бородянського району в об’єднану Гостомельську селищну територіальну громаду з центром в Гостомелі.

У серпні 2015 року сесія обласної ради затвердила Перспективний план, утворивши Гостомельську об’єднану територіальну громаду. Після цього вже Кабмін затвердив цю громаду.

А сьогодні ірпінські депутати усе це хочуть поламати. Насмішили. Ні, це така, певно, тактика – мертвою хваткою вчепитися в Гостомель і не відпускати. Щоб Гостомель і далі підпорядковувався Ірпеню, сплачував до цієї міської ради величезні податки, залежав від цього міста на всіх фронтах.

Отож і викидають у своєму кордебалеті такі колінця, що люди, незнайомі з дійсним станом справ, можуть і справді подумати: невже Гостомель – гола земля, там жодної держустанови немає? Не вірте! «Гостомель є найбільш економічно та соціально розвинутим населеним пунктом Ірпінського регіону та має неабиякий ресурс подальшого розвитку», – зазначає селища рада, звертаючись до Ірпеня.

Гостомельську громаду не зупинити. Йти всупереч законної волі людей – все одно, що намагатися повернути річку назад. І ніякі тут залаштункові хореографи не допоможуть, як би вони цього не хотіли. Які б вони хороводи не водили.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Малюнок Андрія ПЕТРЕНКА

Звернення Гостомельської селищної ради до Іріпінської міськради

В.о. Ірпінського міського голови та депутатам Ірпінської міської ради.

Ознайомившись з проектом тексту звернення депутатів Ірпінської міської ради до Верховної Ради України щодо недопущення прийняття проекту постанови «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Київської області , зміну і встановлення меж Києво-Святошинського, Бородянського районів, міста Ірпінь та селища Гостомель Київської області Гостомельська селищна рада, її депутатський корпус та мешканці селища вкрай обурені позицією Ірпінської міської ради щодо зазначеного питання.

Особливо абсурдним є прагнення Ірпінської міської ради створити об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром в Ірпені, залишивши в її складі селище Гостомель, адже Гостомельська селищна об’єднана територіальна громада є створеною, згідно рішення Київської обласної ради ще з 13 серпня 2015 року.

Селище міського типу Гостомель є найбільш економічно та соціально розвинутим населеним пунктом Ірпінського регіону та має неабиякий ресурс подальшого розвитку: на території селища знаходяться потужні підприємства, добре знані не тільки в Україні, а й у всьому світі (ДП «Антонов», ПрАТ «Гостомельський склозавод «Ветропак», ДП «Кюне і Нагель», ТОВ «Юнілівер Україна» та інші).

Податкові надходження від вказаних великих платників податків селища є важливою складовою формування фінансового потенціалу міста Ірпінь. При цьому одним із найбільш бюджетоформуючих податків є податок на доходи фізичних осіб, адже він посідає друге місце після ПДВ за сумою податкових надходжень до бюджету.

Зокрема за 2020 рік надходження до міського бюджету міста Ірпеня від платників податків селища Гостомель становлять 165 143 013, 24 грн. з яких на розвиток селища владою Ірпеня було повернуто лише 7 712 793, 00 грн., а не 32 млн. грн., як вказано у зверненні.

Тобто, місто Ірпінь розвиває свою соціальну сферу та інфраструктуру за рахунок працюючого населення суміжних населених пунктів, таких як Гостомель, Ворзель та Коцюбинське.

При цьому, обсяг фінансування Ірпінською міською радою видатків на утримання об’єктів дорожньої інфраструктури, на поліпшення матеріально-технічної бази установ закладів освіти, охорони здоров’я та соціально-культурної сфери селища не покриває навіть базових потреб.

Також вважаємо за необхідне спростувати твердження Ірпінської міської ради щодо інфраструктурної неспроможності Гостомельської територіальної громади, адже заявлені в зверненні державні органи та установи поширюють свої повноваження на декілька адміністративно-територіальних одиниць (залежно від організаційної структури установи), а не виключно на територію міста Ірпеня.

Крім того, Ірпінсько-Бучанський об’єднаний міський військовий комісаріат, Ірпінський відділ Києво-Святошинської місцевої прокуратури та Ірпінська центральна міська лікарня взагалі розташовані в місті Буча, а пологовий будинок в селищі Ворзель.

Принагідно зазначаємо, що визначення спроможності територіальної громади селища Гостомель, що було здійснено в тексті звернення, не належить до повноважень Ірпінської міської ради, а є виключною компетенцією Кабінету Міністрів України.

Так, Гостомельська селищна об’єднана територіальна громада є спроможною та відповідає перспективному плану формування територій громад Київської області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України №1206-р від 18.11.2015 року.

З огляду на вищенаведене, зазначені дії Ірпінської міської ради суперечать основним засадам та принципам децентралізації, а також свідчать про очевидну неповагу до волевиявлення мешканців селища Гостомель, сіл Горенка, Мощун та Озера на створення об’єднаної територіальної громади.

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *