Вищий антикорупційний суд розглядає “квартирну справу” ексголови Рахункової палати. Підозру було підписано ще 5 років тому (+відео)
У Вищому антикорупційному суді за участі прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури відбулося чергове судове засідання у справі стосовно колишнього голови Рахункової Палати Романа Магути та головного контролера-директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України Марії Шулежко і її племінника.
Їх обвинувачують у заволодінні державним майном, а саме квартирою вартістю майже 1,4 мільйона гривень.
Як інформує Спеціалізована антикорупційна прокуратура, колегія суддів ВАКС продовжила дослідження доказів сторони обвинувачення, а саме докази протиправного відчуження квартири з державної власності на користь племінника, який немає відношення до Рахункової Палати. Наступне засідання – о 9-ій годині 15 липня 2021 року.
Раніше “Український репортер” розповідав: ще п’ять років тому, в 2016-му, генпрокурор Юрій Луценко підписав підозру Роману Магуті.
Однак остаточної правової оцінки діям Романа Магути досі не дали! І це стосується одноепізодної справи!
Спеціалізована антикорупційна направила до суду обвинувальний акт щодо Романа Магути і головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України Марії Шулежко. Спочатку ці матеріали розглядав Шевченківський суд Києва.
За версією слідства, у період з січня 2014 року по березень 2015 року пан Магута, діючи в інтересах Марії Шулежко, підписавши низку службових документів, сприяв незаконному відчуженню двокімнатної службової квартири в новобудові Києва в приватну власність племінника Шулежко.
Прокурори заявили цивільний позов про стягнення з обвинувачених у солідарному порядку матеріальної шкоди – понад 1,3 мільйона гривень. Ця сума еквівалентна вартості квартири, яка вибула з державної власності.
Свого часу в Рахунковій палаті до подій навколо Романа Магути поставилися досить скептично й співчували пану Магуті та Марії Шулежко. Принаймні таке враження склалося в кореспондента “Українського репортера”.
– Роман Миколайович – чесний, справедливий і дуже інтелігентний керівник і хороший спеціаліст, – сказав нам декілька років тому Микола Новосад, начальник управління інформаційної політики Рахункової палати. – Він був занадто правильним і поміркованим, за що, напевне, й постраждав. Він не встрявав в якісь перипетії, мовчав навіть тоді, коли треба було кричати. От і досидівся в окопі. Інформаційному.
– Комусь дуже було треба переламати людину, зламати долю. Знайшли «злочинця», – обурювалися співробітники Рахункової і додають, що Роман Магута ні з ким із них не спілкується, мовляв, йому заборонили це робити.
На фото: Роман Магута