Екс-очільник Рахункової палати Магута відповість в Антикорупційному суді за квартирну справу

Вищий антикорупційний суд за участі прокурорів САП провів підготовче судове засідання у справі про обвинувачення колишнього голови та члена Рахункової Палати і його племінника у заволодінні державним майном, а саме квартирою вартістю майже 1,4 мільйона гривень.

Йдеться про екс-очільника Рахункової палати Романа Магуту. Як розповідав “Український репортер”,  у 2016 році генпрокурор Юрій Луценко підписав підозру Роману Магуті.

Спеціалізована антикорупційна направила до суду обвинувальний акт щодо Романа Магути і головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України Марії Шулежко. Спочатку ці матеріали розглядав Шевченківський суд Києва.

Зокрема, пану Магуті інкримінують зловживання владою або службовим становищем, а Марію Шулежко обвинуватили у привласненні і розтраті…

За версією слідства, у період з січня 2014 року по березень 2015 року пан Магута, діючи в інтересах Марії Шулежко, підписавши низку службових документів, сприяв незаконному відчуженню двокімнатної службової квартири в новобудові Києва в приватну власність племінника Шулежко.

Прокурори заявили цивільний позов про стягнення з обвинувачених у солідарному порядку матеріальної шкоди – понад 1,3 мільйона гривень. Ця сума еквівалентна вартості квартири, яка вибула з державної власності.

У  Рахунковій палаті до подій навколо Романа Магути поставилися досить скептично й співчувають пану Магуті та Марії Шулежко. Принаймні таке враження  склалося в кореспондента “Українського репортера”.

– Роман Миколайович – чесний, справедливий і дуже інтелігентний керівник і хороший спеціаліст, – сказав нам два роки тому Микола Новосад, начальник управління інформаційної політики Рахункової палати. – Він був занадто правильним і поміркованим, за що, напевне, й постраждав. Він не встрявав в якісь перипетії, мовчав навіть тоді, коли треба було кричати. От і досидівся в окопі. Інформаційному.

–  Комусь дуже було треба переламати людину, зламати долю. Знайшли «злочинця», – обурються співробітники Рахункової і додають, що Роман Магута ні з ким із них не спілкується, мовляв, йому заборонили це робити.

Вищий антикорупційний суд за розглянув клопотання сторони захисту про повернення обвинувального акту, а також низки скарг. За результатами судового розгляду колегія суддів ухвалила призначити цю справу до розгляду по суті.

На наступному засіданні, яке відбудеться о 17-ій годині. 16 грудня 2019 року, заплановано оголошення прокурором обвинувального акту, а також визначення порядку та обсягу дослідження доказів у справі.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *