Третій рік суд розглядає справу щодо екс-голови Рахункової палати Романа Магути

У справі колишнього голови Рахункової палати Романа Магути, а також ще двох осіб, обвинувачених у незаконному заволодінні столичною квартирою вартістю майже 1,4 мільйона гривень, досліджено один том письмових доказів.

Ці матеріали розглядає Шевченківський суд Києва за участі прокурорів САП, інформує прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Як розповідав “Український репортер” в матеріалі У Рахунковій палаті кажуть, що Магуту “переламали”, два роки тому Спеціалізована антикорупційна направила до суду обвинувальний акт щодо Романа Магути і головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України Марії Шулежко.

Зокрема, пану Магуті інкримінують зловживання владою або службовим становищем, а Марію Шулежко обвинуватили у привласненні і розтраті…

За версією слідства, у період з січня 2014 року по березень 2015 року пан Магута, діючи в інтересах Марії Шулежко, підписавши низку службових документів, сприяв незаконному відчуженню двокімнатної службової квартири в новобудові Києва в приватну власність племінника Шулежко.

Відео про це:

Прокурори заявили цивільний позов про стягнення з обвинувачених у солідарному порядку матеріальної шкоди – понад 1,3 мільйона гривень. Ця сума еквівалентна вартості квартири, яка вибула з державної власності.

Голову Рахункової палати відсторонили від посади згідно з рішенням суду. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагала встановити для нього терміни ознайомлення з матеріалами провадження.

У  Рахунковій палаті до подій навколо Романа Магути поставилися досить скептично й співчувають пану Магуті та Марії Шулежко. Принаймні таке враження  склалося в кореспондента “Українського репортера”.

– Роман Миколайович – чесний, справедливий і дуже інтелігентний керівник і хороший спеціаліст, – сказав нам два роки тому Микола Новосад, начальник управління інформаційної політики Рахункової палати. – Він був занадто правильним і поміркованим, за що, напевне, й постраждав. Він не встрявав в якісь перипетії, мовчав навіть тоді, коли треба було кричати. От і досидівся в окопі. Інформаційному.

–  Комусь дуже було треба переламати людину, зламати долю. Знайшли «злочинця», – обурються співробітники Рахункової і додають, що Роман Магута ні з ким із них не спілкується, мовляв, йому заборонили це робити.

Наступне судове засідання суд призначив на 12 березня 2019 року.

На цю тему також читайте матеріал “Українського репортера”: 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *