У Рахунковій палаті кажуть, що Магуту “переламали”

Невдовзі парламент може призначити нового керівника Рахункової палати України.

Нагадаємо, що нинішній очільник цієї установи Роман Магута – під слідством.

Нещодавно Спеціалізована антикорупційна направила до суду обвинувальний акт щодо Романа Магути і одного з членів Рахункової палати.

Зокрема, пану Магуті інкримінують зловживання владою або службовим становищем, а головного контролера-директора департаменту з питань агропромислового комплексу підозрюють у привласненні і розтраті…

За версією слідства, у період з січня 2014 року по березень 2015 року голова Рахункової палати, діючи в інтересах головного контролера – директора департаменту з питань АПК Рахункової палати України Марії Шулежко, шляхом підготовки і підписання низки службових документів сприяв незаконному відчуженню двокімнатної службової квартири в новобудові Києва в приватну власність родича Шулежко.

Прокурори заявили цивільний позов про стягнення з обвинувачених у солідарному порядку матеріальної шкоди – понад 1,3 мільйона гривень. Ця сума еквівалентна вартості квартири, яка вибула з державної власності.

Голова Рахункової палати залишається відстороненим від посади згідно з рішенням суду. Спеціалізована антикорупційна прокуратура вимагає встановити для нього терміни ознайомлення з матеріалами провадження.

Сьогодні обов’язки голови Рахункової палати виконує Олександр Яременко, який уже обіймав цю посаду з липня 2011 року по квітень 2012 року.

У самій Рахунковій палаті до подій навколо Романа Магути ставляться досить скептично й співчувають пану Магуті та Марії Шулежко.

– Роман Миколайович – чесний, справедливий і дуже інтелігентний керівник і хороший спеціаліст, – каже Микола Новосад, начальник управління інформаційної політики Рахункової палати. – Він був занадто правильним і поміркованим, за що, напевне, й постраждав. Він не встрявав в якісь перипетії, мовчав навіть тоді, коли треба було кричати. От і досидівся в окопі. Інформаційному.

–  Комусь дуже було треба переламати людину, зламати долю. Знайшли «злочинця», – обурються співробітники Рахункової і додають, що Роман Магута ні з ким із них не спілкується, мовляв, йому заборонили це робити.

– Він, мабуть, відсиджується на дачі, – висувають версію «національні рахівники».

Уся вулиця Коцюбинського, де знаходиться Рахункова палата, заставлена дорогими автомобілями майже у два ряди.

–  Це все… не наші авто, – каже начальник управління інформаційної політики Рахункової палати Микола Новосад. – Власний автопарк Рахункової – невеличкий і дуже старий. 80 відсотків складають автівки, які були випущені з 1990-го по 2002 рік. Останні десять років нових авто не купували. Деякі машини вже навіть не має сенсу ремонтувати через постійні поломки. Марки машин дуже різні – “Опель”, “Тойота”, “Шевроле”, “Хюндай”, “Шкода”, “Ланос”, “Мерседес”…

Тим часом у ЗМІ вже назвали можливого претендента на посаду керівника Рахункової палати. Ним може стати Валерій Пацкан, народний депутат від БПП.

Наталя ПЛОХОТНЮК

На цю тему дивіться відеосюжет тут

Голова Рахункової палати Магута під слідством

 

Наталя ПЛОХОТНЮК

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *