Ольга Голубовська – про ймовірність нової хвилі коронавірусу в Україні

Після нинішнього спаду захворюваності на корронавірус новою загрозою для України найближчим часом може стати ще одна хвиля заражень. Хоча спровокувати її можуть вже відомі, поширювані в країні штами.

Про це заявила провідна інфекціоністка, заслужений лікар Ольга Голубовська. Своїми прогнозами вона поділилася в ефірі “Апостроф Live“.

За її словами, поки що складно говорити про конкретні дати нового спалаху COVID-19. Вона припускає, що це може бути й кінець червня.

“Якби цей збудник слідував традиційним законам епідеміології, то ми б чітко чекали осінню хвилю. Ми і зараз її чекаємо. Наші колеги закордоном уже говорять про дуже неспокійну ситуацію: пішла хвиля, знову нічого не вистачає – ні ліжок, ні кисню”, – сказала Голубовська.

Вона підкреслила, що нові штами коронавірусу, які продовжують з’являтися, не мають перехресного імунітету, а це не дуже добре.

“Взагалі, коли з’являється новий збудник, він протягом декількох років адаптується до популяції людини, а ми – до нього. Він постійно мутує, відчуває нашу імунну систему. Це буде серйозне випробування, процес триватиме ще протягом 1,5-2 років”, – уточнила інфекціоністка.

Голубовська вважає, що нашій країні вкрай необхідно підготувати достатню кількість фахівців цього профілю. Адже пандемія коронавірусу може бути далеко не останньою, з якою доведеться зіткнутися.

На початку травня інфекціоністка підкреслювала, що в Україні зменшився наплив нових заражених COVID-19, проте зросла кількість тяжких хворих. Голубовська висловила переконання, що основна боротьба з коронавірусною хворобою ще попереду.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *