Розстріл Небесної сотні: ДБР завершило найбільше розслідування справи Майдану

Працівники ДБР завершили розслідування масштабної справи щодо колишнього керівництва України за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18 – 20 лютого 2014 року.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

“Злочини проти основ Національної безпеки не мають терміну давності. Тим більше, коли йдеться про трагічні події, які стали фундаментом новітньої історії країни”, – йдеться у повідомленні.

Нині обвинувальний акт вже направлено до суду. У вчиненні цих злочинів обвинувачуються члени злочинної групи – колишні високопосадовці:

президент України;
міністр внутрішніх справ України;
заступник Міністра внутрішніх справ України;
голова СБУ;
Перший заступник голови СБУ – керівник Антитерористичного центру;
Міністр оборони України;
начальник Головного управління – командувач внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України;
в.о. начальника ГУМВС України в м. Києві;
заступник начальника ГУМВС України – начальник міліції громадської безпеки;
командир ПМОП “Беркут” при ГУМВС України в м. Києві.

Встановлено, що вони 18-20 лютого 2014 року віддавали накази та ухвалювали відповідні рішення щодо застосування працівниками правоохоронних органів без відповідних на те підстав і з порушенням норм чинного законодавства спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для силової протидії та розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту.

Читайте також: Майдан довів, що воля для українців – це святе, що дух боротьби за Правду – в генах незламного народу

Також посадовці організували штурм Майдану під виглядом “антитерористичної операції”, а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав.

Такі дії колишнього президента та екскерівників правоохоронних органів призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту в центральній частині Києва, зокрема до смерті 67 цивільних осіб. Всього постраждали 887 осіб та 132 правоохоронці. Завдано майнових збитків на суму понад 16 мільйонів гривень.

Для уникнення відповідальності колишні посадовці втекли з України, відтак досудове розслідування здійснювалось за спеціальною процедурою, а слідчим суддею відносно них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

“Це кримінальне провадження об’єднує в собі 1019 епізодів злочинного перешкоджання акціям протесту та налічує 1878 томів зібраних матеріалів”, – кажуть правоохоронці.

Колишні президент та керівники силового блоку обвинувачуються в організації вчинення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту.

Читайте також: Ми хочемо кари для убивць майданівців, а її все немає

Досудовим розслідуванням також встановлено, що колишні голова СБУ та командувач внутрішніх військ МВС України після розпаду СРСР проходили військову службу у збройних силах російської федерації, та, як наслідок, набули громадянство рф, отримали допуск і доступ до військової й державної таємниці рф, склали присягу на вірність її народу та перебували на усіх видах забезпечення у збройних силах рф.

“Віддаючи накази на застосування насильства щодо мітингувальників, вони діяли в інтересах російської федерації, якій давали присягу”, – кажуть у ДБР.

Зважаючи на те, що частина обвинувачених переховується на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, останніх буде взято під варту і передано суду одразу після звільнення цих територій Збройними Силами України, кажуть у ДБР.

Максимальне покарання за названі злочини передбачене у вигляді довічного позбавлення волі.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *