Надано дозвіл на заочний судовий розгляд справи про вбивства на Інститутській

У Святошинському районному суді головуючий Сергій Дячук оголосив ухвалу про задоволення клопотання прокурора Ігоря Земскова щодо дозволу на спеціальний судовий розгляд у справі вбивства майданівців.

Йдеться про обвинувачення Сергія Зінченка, Павла Аброськіна і Олега Янішевського у розстрілах на столичній Інститутській 20 лютого 2014 року та інших злочинах, повідомляє Адвокатська дорадча група.

Водночас суд відмовив у задоволенні клопотання захисту про участь обвинувачених у судовому розгляді по відеоконференції.

Клопотання прокурора про об’єднання цього провадження із провадженням щодо обвинувачення ексберкутівців які повернулись (Маринченко і Тамтура) суд передає на розгляд колегії суддів – вона розглядає справу Маринченка і Тамтури.

“Суд присяжних вважає доведеним, що Зінченко, Аброськін та Янішевський не прибувають до суду з метою уникнення кримінальної відповідальності. Твердження сторони захисту, що обвинувачені лише двічі допустили неявку до суду, не грунтуються на матеріалах справи, за якими таких неявок за відповідними викликами суду зафіксовано більше семи”, – зазначив у своїй ухвалі Сергій Дячук.

Прокурор Ігор Зємсков надав суду докази, що обвинувачені знаходяться на непідконтрольній Україні території. Зокрема, Сергій Зінченко, за словами прокурора, живе в Донецьку та проходить військову службу в так званому “першому армійському корпусі “ДНР”.

Як повідомляв “Український репортер”, 29 грудня 2019 року відбувся обмін полоненими. В Україну повернули 76 осіб, яких тримали в полоні на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей. Україна видала 127 утримуваних осіб, зокрема п’ятьох ексберкутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані.

Апеляційний суд Києва перед обміном звільнив з-під варти 3 ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і поранені 80 осіб на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. З-під варти відпустили Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна.

Суд також скасував домашній арешт двом іншим колишнім беркутівцям, обвинувачуваним у цій справі, – Сергію Тамтурі й Олександру Маринченку. Їх усіх звільнили під особисте зобов’язання.

Згодом адвокат Олександр Горошинський поінформував, що до Києва повернулися двоє ексберкутівців – Маринченко і Тамтура, яких передали до ОРДЛО в межах обміну утримуваних осіб.

Маринченко і Тамтура заявили, що будуть і надалі брати участь у судових засіданнях у справі розстрілів на Майдані.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *