Беркутівців обміняють на українських полонених?

Готується обмін полоненими між Україною та Росією. Київ може віддати Московії  колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року.

Цим екс-беркутівцям готують зміну запобіжного заходу, про це мають клопотати прокурори. Відповідне розпорядження вони отримали від керівництва Генпрокуратури.

Про це hromadske повідомили два джерела, дотичних до судової справи. Рішення про обмін колишніх беркутівців ухвалило вище керівництво країни, кажуть співрозмовники hromadske.

24 грудня має відбутися судове засідання у справі про вбивство 48-ми та поранення 80-ти людей на Інститутській. Є припущення, що під час слухання може бути змінено запобіжний захід обвинуваченим.

Між тим, родини Героїв Небесної Сотні у своїй заяві закликали Президента України Володимира Зеленського не допустити обміну беркутівців. Мовляв, вони не є ні учасниками, ні жертвами конфлікту на Донбасі, а також не пов’язані з сепаратизмом.

У заяві зазначено, що звільнення унеможливить завершення головного судового процесу у справах Майдану, оскільки «саме із цим процесом рідні загиблих Героїв Небесної Сотні і суспільство в цілому пов’язують головним чином свої надії на справедливість».

«Всі інші судові справи розглядаються в десятки разів повільніше і не всі з нас доживуть до їх фіналу», — сказано в заяві.

Сім’ї Героїв Небесної сотні переконані, що вимогою видати ексберкутівців Росія хоче розколоти суспільство і зробити «ревізію оцінки Революції Гідності» і в підсумку змінити курс України з проєвропейського на проросійський.

Сім’ї Героїв Небесної сотні закликали Зеленського: не допустити втручання РФ у здійснення правосуддя в найбільш резонансній і історично важливій справі в Україні, не допустити втручання і вплив РФ на прокурорів і суддів в цьому процесі для зловживання владою з боку прокурорів і винесення завідомо неправосудних рішень з боку суддів, не наражати на небезпеку незалежність судової системи України.

На фото: Святошинський суд. На лаві підсудних беркутівці.

Фото “Українського репортера”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *