Голова Ради суддів України закликав керівництво парламенту вчасно реагувати на протиправні заяви депутатів

Коли у Верховній Раді України лунають «пропозиції» «повісити на Хрещатику з десяток суддів самих корумпованих, самих одіозних…», то такі «вимоги» ставлять під сумнів основні конституційні засади, принципи існування та діяльність державних інституцій, підбурюють до правопорушень. Так вважають у Раді суддів України. Ця поважна інституція не могла не відреагувати – принципово і жорстко – на висловлювання народного депутата України Андрія Лозового.

Голова Ради суддів України Олег Ткачук направив звернення до керівництва парламенту. Він акцентує увагу на фактах про втручання в діяльність судді Рівненського окружного адміністративного суду Наталії Друзенко, судді Господарського суду Києва Вікторії Сівакової, судді Харківського апеляційного адміністративного суду Надії Бартош… Було скоєно напад на суддю Господарського суду Чернівецької області Олександра Тинка та завдано йому тілесних ушкоджень.

Отож голова Ради суддів України нагадує, що саме «незалежність судової влади є головною умовою забезпечення верховенства права та основоположною гарантією справедливого судового розгляду, фундаментальною засадою організації державної влади у демократичній державі. Саме на суддів покладається обов’язок ухвалювати остаточне рішення з усіх питань життя та смерті, свободи, прав, обов’язків та власності громадян. Суди захищають громадян від неправомірного втручання держави у їх приватне життя. Вердикти суддів щодо діяльності парламентів і урядів держав, які сповідують принципи демократії і беззастережно сприймаються розвинутим громадянським суспільством…»

І якщо Україна – демократична держава, то чому є нагальна потреба захищати суддів? Хіба ж не парадокс? І кому заважають служителі Феміди? Наприклад, народному депутату України, секретареві комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Андрію Лозовому, який 18 травня заявив про те, що усі судді в нашій державі нечесні і недобросовісні.

Про це також пише у зверненні до керівництва парламенту голова Ради суддів України Олег Ткачук.

«В образливій формі народний депутат України Андрій Лозовий висловив оцінку діяльності судді, стосовно справи, яка наразі перебуває у її провадженні, ствердивши, що суддя «по беспрєдєлу за гроші» готується прийняти незаконне рішення та закінчив свій виступ пропозицією «повісити на Хрещатику з десяток суддів самих корумпованих, самих одіозних, щоб іншим неповадно було, щоб суди працювали на людей, а не на свої кишені».

Голова Ради суддів переконаний, що «такі заяви дискредитують всю судову владу, підривають її авторитет і авторитет держави, завдають непоправної шкоди міжнародному іміджу України. У той же час, заклики вішати на вулицях людей подібні діям політиків, які на тих же вулицях спровокували розстріли у період Революції Гідності..».

Рада суддів України вважає такі висловлювання неприпустимими, проявом неповаги до державної влади в цілому та суду зокрема, здійсненням тиску на суддів.

«Безвідповідальні й протиправні дії та заклики, тим більше, якщо вони походять від представників Верховної Ради України, з особливою силою зазіхають на існуючий правопорядок, можуть поставити під сумнів основні конституційні засади, принципи існування та діяльність державних інституцій, підбурюють до правопорушень, злочинів, зневіри громадян у ефективності функціонування державних механізмів, злочинів проти громадян України, суддів і працівників правоохоронних органів», – пише у зверненні Олег Ткачук.

Він закликав керівництво Верховної Ради України «вчасно реагувати на протиправні заяви народних депутатів з трибуни парламенту і на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України наголосити на неприпустимості та протиправності публічних виступів, спрямованих на дискредитацію судової влади, закликів до розправи над суддями, від кого б такі заяви не надходили».

З повним текстом звернення голови Ради суддів України можна ознайомитися тут http://rsu.gov.ua/uploads/news/golovi-vru-zastupnikam-vru-sodo–d05dd21e0a.pdf

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *