Чи не репне в “Нафтогазу”? Цим питанням перейнявся і прем’єр Гройсман
НАК «Нафтогаз України» мав би переглянути своє рішення про виплату $46,3 млн. премії працівникам, які сприяли позитивному вердиктові Стокгольмського арбітражного суду в спорі з «Газпромом».
Так вважає Володимир Гройсман. «Уряд не ухвалював жодного рішення про преміювання. НАК – це компанія, яка управляється незалежною наглядовою радою. Це не компетенція уряду, а незалежних рад. Я так само був стурбований таким рішенням, тому я надіслав офіційного листа незалежній наглядовій раді, аби вони переглянули своє рішення й поінформували Кабінет Міністрів – цитує прем’єра УНІАН.
Голова Кабміну визнає, що менеджмент НАК здобув серйозну перемогу в інтересах України в розмірі $4,5 млрд., проте вважає, що такі високі премії – це перебір.
Реакції керівництва «Нафтогазу» на ініціативу прем’єра поки ще не чути. Зате відомо, що $46,3 млн. преміальних розподілять між 41 працівником НАК.
Начебто виходить трохи більше мільйона на брата. Однак, за повідомленнями ЗМІ левову пайку цієї суми – 75% (майже $35 млн.) – отримають двоє: голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв і комерційний директор компанії Юрій Вітренко.
Лишається додати, що Коболєв не став оприлюднювати декларацію про доходи за 2017 р. Правду кажучи, закон від нього й не вимагає цього в обов’язковому порядку. Утім, як показують попередні роки (коли керівник НАК ще декларував доходи та майно), цінність такої інформації не дуже висока.
Так, наприкінці 2015 р. виявилося, що Коболєв “забув” внести в декларацію будинок в елітному котеджному містечку на березі Київського моря. Хатку площею близько 300 кв. м, куди він переїхав невдовзі після призначення, журналісти приблизно оцінили тоді в $1 млн. А річна квартплата за це помешкання могла сягати 100 тис. грн.
На ненаситність енергетичних топ-менеджерів українці поки що реагують такими саркастичними оголошеннями, як на фото до цього матеріалу. Але обурення людей росте – і народна творчість цілком може вилитися в народний гнів.