Фракція “Самопоміч” виключила нардепа, яка підтримала закони Порошенка про реінтеграцію Донбасу

Парламентська фракція “Самопоміч” виключила зі свого складу народного депутата Наталію Веселову. Про це повідомляється на сайті “Об’єднання “Самопоміч”.

“Підставою для виключення було вчинення дій, які ганьблять репутацію фракції і Політичної партії «Самопоміч», зокрема, це ініціювання законопроектів, які заперечують окупацію, заперечення в публічних виступах факту окупації всупереч позиції фракції.

Останньою краплею було сьогоднішнє голосування за продовження дії закону про особливий статус Донбасу, проти чого категорично виступали всі члени фракції “Самопоміч”.

Ці дії свідчать про те, що Наталя Веселова не поділяє позиції фракції, її цінностей і принципів.
Наталі Веселовій раніше було запропоновано самій вийти зі складу фракції, але цього рішення вона не прийняла через побоювання втратити мандат”, – йдеться у заяві партії.

“Не займатися популізмом, а відстоювати державницьку позицію. Не грати на руку Росії та допомагати їй зняти з себе санкції, якщо б Україна не продовжила дію закону про особливий статус окремих районів Донбасу та була б звинувачена у порушенні Мінських домовленостей. Не відмовлятись від 3 млн наших громадян, що залишились у заручниках у агресора на території Донбасу, а підтримувати зв’язки з цивільним населенням. Не відрізати Донбас, а повертати та реінтегрувати його.

Це і є піклування про людей та про єдину країну. Саме тому мій голос “за”, не дивлячись на те, що мене можуть виключити з фракції, але доля мільйонів громадян для мене є важливішою”, – пояснила свою позицію Веселова у Фейсбуку.

Голосування "Самопомочі" за законопроекти про "реінтеграцію Донбасу"
Голосування “Самопомочі” за законопроекти про “реінтеграцію Донбасу”

Нагадаємо, 6 жовтня Верховна Рада проголосувала за президентські законопроекти №7163 (233 голоси “за”) і №7164 (229 голосів “за”) про “реінтеграцію Донбасу”.

У “Самопомочі” вважають, що після прийняття цих документів Україна офіційно погодиться на амністію вбивцям, зміну Конституції, визнаючи  автономію, в тому числі мовну, нині окупованого Росією Донбасу і вибори “під дулами російських автоматів”.

У початкових варіантах законопроектів йшлося про пріоритетність виконання положень Мінських домовленостей “з метою створення необхідних умов для політичного врегулювання відповідно до норм і принципів міжнародного права і законодавства України”. У доопрацьованих варіантах “Мінські угоди” замінили на “резолюцію ООН щодо Донбасу”.

Окремо прописано, що особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей буде визнаний лише після виведення з їхніх територій усіх незаконних збройних формувань і російських окупаційних військ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *