Майно Клименка передали державі, на черзі “Межигір’я” – Матіос

Головна військова прокуратура передала в управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів, арештоване майно колишнього міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка. Про це повідомив Головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Зараз відбувається перереєстрація майна.

Органи слідства наклали арешт на 154 об’єкти нерухомості, 22 автомобілі і майже тисячу залізничних напіввагонів загальною вартістю 900 млн грн, активи компаній Клименка на суму понад 400 млн грн і закордонні кошти Клименка на суму $20 млн. Тож загалом арештовано майна Клименка на суму 1,7 млрд грн. Ще $5 млн, які належать Клименку і зберігалися в банку “ЮНІСОН”, заблоковані на рахунках.

Серед об’єктів нерухомості, які передали Нацагентству: квартири в елітних житлових комплексах на Печерську, недобудовані і добудовані маєтки в Козині (17 ), майно охоронної компанії “Скіф”, 3 поверхи ТРЦ “Гулівер” у Києві (площею майже 5000 кв. м), а також майновий комплекс “База мисливства і спортивно-любительської ловлі риби” в урочищі “Біле озеро” на Київщині (площею 3000 кв. м).

Раніше Генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що сума арештованого майна Клименка та його дочірніх компаній сягає 6 мільярдів гривень.

Матіос анонсував, що наступного тижня державі в особі Нацагентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних злочинів, передадуть майновий комплекс резиденції “Межигір’я“.

Нагадаємо, 14 липня правоохоронці провели низку обшуків (183) на об’єктах, які належать екс-міністру доходів і зборів Олександру Клименку. На думку слідства, Клименко та його посіпаки за допомогою так званих “податкових майданчиків” у 2011-2014 рр.  вивели з бюджету за кордон 96 млрд грн. Зокрема, лише Клименко поклав до власної кишені $788 млн.

Олександр Клименко

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *