Верховна Рада звузила можливість відстрочки від мобілізації тим, у кого є родичі з інвалідністю

Верховна Рада скоротила перелік осіб, які можуть отримати відстрочку від призову на військову службу, це стосується осіб, які мають родичів з інваідністю.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради України.

“Усунуто законодавчу прогалину щодо можливості застосування відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації кількох членів сім’ї, зобов’язаних за законом утримувати особу з інвалідністю”.

Зокрема, у законі №9342 зʼявився абзац 11 частини І статті 23 закону “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” зі словами “за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати”.

Таким чином, не служити можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

Нагадаємо, що  відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобовʼязаного є родич з інвалідністю I чи II групи – дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка). Ця ж причина могла бути і підставою для звільнення в запас, якщо таких родичів має мобілізований до лав ЗСУ.

Наразі закон ще не підписаний президентом Володимиром Зеленським.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *