Державне бюро розслідувань виступило із заявою щодо голови Конституційного Суду

Підозрюваний суддя Конституційного Суду України та його голова порушує норми КПК України. Відтак Олександр Тупицький нехтує вимогами Основного закону України.

З таким повідомленням виступило Державне бюро розслідувань.

Цитуємо: “Тупицький перешкоджає досудовому розслідуванню, у якому він є підозрюваним, продовжує прибувати на робоче місце, перешкоджаючи встановленню істини у кримінальному провадженні, наданню його підлеглими документів на запити органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого.

Нагадаємо, слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в.о. Генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його голови, 28 грудня 2020 року у вчиненні кримінальних правопорушень проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань).

Більше того, голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення, не набуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце.

Секретаріат КСУ фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови Суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні.

Нагадаємо, на підставі ч. 3 ст. 154 КПК України в. о. Генерального прокурора було подано Президенту України клопотання про відсторонення судді Конституційного Суду України та його голови від займаної посади.

За результатами розгляду зазначеного клопотання Указом Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020 його відсторонено від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Відтак підозрюваний строком на два місяці втратив право виконувати обов’язки судді Конституційного Суду та його голови.

Враховуючи суспільний резонанс щодо кримінального провадження, у якому судді Конституційного Суду України та його голові повідомлено про підозру, інформуємо, що слідчими Державного бюро розслідувань з суворим дотриманням вимог чинного законодавства України вживаються вичерпні заходи для забезпечення виконання Указу Президента України від 29 грудня 2020 року № 607/2020, згідно з яким останній протягом двох місяців не має права виконувати повноваження судді Конституційного Суду та його голови та перебувати в приміщенні даного суду.

Як розповідав “Український репортер”, інформація про статки в Криму голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького спричинила хвилі обурення у суспільстві.

“Український репортер” нагадує, що під головуванням Тупицького судді КСУ 27 жовтня 2020 року проголосували за визнання неконституційною статті про кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації і скасували її.

Резонансний матеріал про земельну ділянку Тупицького оприлюднили журналісти програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода та телеканалу «UA:Перший»).

Пан Тупицький не з бідних людей.  Як стверджують журналісти “Схем”, у 2018 році він став власником земельної ділянки у кримському селищі Кореїз. Земельку оформив договором купівлі-продажу за російським законодавством, але не відобразив інформацію про це у своїй декларації про майно та доходи. Цитуємо:

“Олександр Тупицький ще до анексії Криму Росією в 2014 році володів маєтком та землею під ним у Кореїзі неподалік Ялти. Але у 2018 році він розширив свої володіння, оформивши ще одну ділянку біля будинку у свою власність.

Про це свідчить офіційний документ, отриманий «Схемами» з Єдиного держреєстру нерухомості Російської Федерації. У липні 2018 року Олександр Тупицький (на той момент він був заступником голови КСУ) оформив договір купівлі землі площею 126 кв. м. у громадянина Росії Володимира Рисятова. У деклараціях Тупицького ані за 2018 рік, ані за 2019 рік немає згадки про те, що він став власником ще одного об’єкту нерухомості.

Малюнок Андрія Петренка.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *