“БПП” і “Народний фронт” пересварилися через землю і поліцію
У Верховній Раді стався конфлікт між “Блоком Петра Порошенка” і “Народним фронтом” через законопроекти про дисциплінарний статут Національної поліції та питання розпоряджатися землею.
Спочатку “Народний фронт” не проголосував за включення в порядок денний законопроектів від “БПП”, які передавали функцію розпоряджатися державними землями від Держгеокадастру (з компетенції голови уряду) – органам місцевого самоврядування, місцевим радам і адміністраціям (сфера впливу президента).
У відповідь “БПП” провалив голосування за проект закону про дисциплінарний статут Національної поліції (№4670), який присвячений службовій дисципліні, повноваженням поліцейських і керівників відомства, визначає заохочення та стягнення.
Голова фракції “БПП” Артур Герасимов з трибуни Верховної Ради поставив партнерам по коаліції умову:
“Фракція “БПП” вимагає включити до порядку денного законопроект по деконцентрації землі і боротьбі з рейдерством у сфері земельних відносин (№7363. – Ред.). Цей закон реально бореться з корупцією в земельній сфері, допомагає врегулювати ситуацію. Він, на жаль, не був підтриманий в цій залі.
Крім того, не був включений до порядку денного проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування діяльності громадських об’єднань та використання міжнародної технічної допомоги, реєстр (№6674. – Ред.). №6675, який стосується звільнення від е-декларування громадських організацій. Тому фракція БПП вимагає повернутися і включити в порядок денний законопроекти: №7363, № 6675, №6674. Проголосувати їх сьогодні за основу. До моменту включення цих законів, фракція БПП голосувати не буде за жоден закон в цій залі”.
Після недовгих переговорів у сесійній залі Дисциплінарний статут Національної поліції України без розгляду відправили на повторне друге читання. Водночас нардепи провалили включення законопроектів “БПП” про землю до порядку денного сесії.
Після цього парламент пішов на перерву для кулуарних переговорів, однак домовитися так і не вдалося, зала напівпорожня. Фактично останній робочий день Верховної Ради у цьому році опинився на межі зриву.
Ще зранку 21 грудня Верховна Рада проголосувала за відкликання двох депутатських законопроектів про створення Антикорупційного суду, які отримали негативну оцінку Венеціанської комісії. У найближчі дні очікують внесення в парламент проекту закону “Про антикорупційний суд”, розроблений робочою групою експертів під керівництвом Президента України.
Фото Богдан Бортаков