У Мінську пояснили відмову підтримати в ООН українську резолюцію щодо Криму

Білорусь проголосувала проти резолюції України щодо Криму в Організації Об’єднаних Націй, оскільки виступає проти резолюцій щодо окремих країн. Про це заявив заступник начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк.

За його словами, Білорусь завжди голосувала проти будь-яких резолюцій щодо окремих країн. Це принципова позиція Мінська. Дипломат заявив, що Білорусь на власному досвіді знає, “що таке спроби штучної політизації, роздування проблем, яких у реальності немає в суспільстві і державі”.

“Голосування проти резолюцій щодо окремих країн – не свідчення бездушності Білорусі до занепокоєння їх ініціаторів. Наше голосування проти цього інструменту – спроба привернути увагу до його не лише неефективності, але й до його руйнівного впливу. Без наполегливого пошуку шляхів і можливостей до зближення позицій, за рамками обвинувальних резолюцій, вирішення існуючих проблем не знайти”, – заявив речяник МЗС Білорусі.

Нагадаємо, Генеральна асамблея Організації Об’єднаних Націй 19 грудня схвалила оновлену резолюцію “Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)”. За документ проголосували 70 країн, проти – 26, ще 76 країн – утрималися.

Зокрема, проти голосували: Вірменія, Білорусь, Болівія, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М’янма, Нікарагуа, Філіппіни, Російська Федерація, Сербія, ПАР, Судан, Таджикистан, Сирія, Уганда, Узбекистан, Венесуела та Зімбабве.

Нова резолюція містить чіткі формулювання щодо статусу АР Крим та міста Севастополь як частини території України. ГА ООН вкотре засуджує тимчасову окупацію Кримського півострова Росією та не визнає спроби його анексії державою-окупантом.

Нова резолюція з приводу ситуації з правами людини в окупованому Криму – це вже третій документ Організації Об’єднаних Націй щодо Криму.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *