Білоцерківська банда сіла на лаву підсудних. Злочини розбійників прикривав офіцер поліції

У Василькові судитимуть банду. На лаві підсудних мають сидіти 16 обвинувачених.

Саме таку кількість розбійників назвала Київська обласна прокуратура, яка  затвердила та направила до Васильківського міськрайонного суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно учасників злочинної організації.

Вони  займалися розбійними нападами та тиском на бізнес шляхом вимагання, залякування та побиття людей.

За даними слідства, очолював організовану злочинну групу відомий у Білоцерківському районі 31-річний «кримінальний авторитет». До складу цього угруповання, на рахунку якого 13 епізодів злочинної діяльності, окрім організатора входило ще 15 осіб, серед яких і один з керівників Білоцерківської поліції, який виконував роль пособника у вимаганнях.

Цей злочинний альянс складався з п’яти організованих груп з стійкою ієрархічною структурою та чітким розподілом ролей.

Про цю бригаду “Український репортер” розповідав у матеріалі “Три банди тримали “в руках” Білу Церкву”.

Озброєні бандити вчиняли розбійні напади, відбирали автомобілі та вимагали грошові кошти у мешканців Білоцерківського району, застосовуючи психологічний та фізичний вплив на потерпілих та членів їх сімей.

Усе отримане від злочинної діяльності зловмисники передавали своєму лідеру для «общака». Він розподіляв кошти для утримання цієї організації та оплати за виконану «роботу».

Досудове розслідування проводили співробітники ГУ Національної поліції у Київській області.

Як вже розповідав “Український репортер” у статті “Подробиці затримання білоцерківської банди. Розповідь начальника поліції Київщини”, банда “вибивала” борги, суми – від 20 тисяч доларів до восьмидесяти тисяч. Людям погрожували, їх залякували, а іноді й обстрілювали будинки. Їм “пояснювали”, що вони “неправильно” себе поводили під час тих чи інших бізнесових операцій, у взаємовідносинах з діловими партнерами. Під час обшуку вилучено 50 боргових розписок, 100 нотаріально завірених довіреностей, понад 100 тисяч доларів. А ще – три автомати, 7 пістолетів, більше тисячі боєприпасів.

За словами керівника поліції Київської області Андрія Нєбитова, банду взяли в оперативну розробку на початку 2019-го. З’ясували, що вона складається з п’яти груп, кожна з яких спеціалізувалася на певних напрямках. Створив цю “чорну кішку” чолов’яга з Білої Церкви, який раніше мав неприємності із законом (вимагання, розбійні напади).

Ватажок бригади – безробітний, опікувався поповненням злодійської “каси” у колоніях, вербував молоді кадри. А вийшла на розбійницьку стежку ця група ще у 2016 році. У сфері її інтересів були транспортні перевезення, валютні операції, гральний бізнес, наркотрафік. Цікавилися і тими, хто працює у паливно-енергетичному комплексі.

Під час цієї слідства було зібрано дані щодо поліцейського, який “кришував” банду.

Водночас із вуст Андрія Нєбитова прозвучало, що поліція фіксувала витік інформації. Тому спецоперацію із затримання було  розпочато з урахуванням цілковитої секретності.

Але ось що вражає. Три роки орудувала банда! Виходить, правоохоронні структури увесь цей період були глухими і сліпими разом з їхньою агентурою? Населення сам на сам залишалося з розбійниками.  Запитується, хто відповість за те, що три роки поліція упритул “не бачила” банду? Керівник поліції Київщини каже, що є факти приховування певних злочинів (побитття, пошкодження майна). Закривати на це очі в поліції не збираються. Принаймні так запевняв Андрій Нєбитов. Після проведення службового розслідування буде дано правову оцінку. Утім, суспільство усе ще не знає, кого із співробітників поліції покарали за приховування злочинів і чи взагалі була правова оцінка щодо таких дій. Чи все спустили на гальмах?

На цю тему:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *