Подробиці затримання білоцерківської банди. Розповідь начальника поліції Київщини

Сьогодні, 29 липня, керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов під час брифінгу розповів журналістам про деякі деталі затримання білоцерківської банди.

“Український репортер” розповідав, що минулими вихідними правоохоронці Київської області знешкодили злочинну організацію – 13 осіб на чолі з «кримінальними авторитетами». На території області та Києва проведено 50 обшуків із залученням 500 осіб особового складу поліції та прокуратури. Встановлено, що «кримінальний авторитет» створив злочинну організацію, до складу якої увійшли 5 організованих груп з чітким ієрархічним підпорядкуванням останньому.

Банда “вибивала” борги, суми – від 20 тисяч доларів до восьмидесяти тисяч. Людям погрожували, їх залякували, а іноді й обстрілювали будинки. Їм “пояснювали”, що вони “неправильно” себе поводили під час тих чи інших бізнесових операцій, у взаємовідносинах з діловими партнерами. Під час обшуку вилучено 50 боргових розписок, 100 нотаріально завірених довіреностей, понад 100 тисяч доларів. А ще – три автомати, 7 пістолетів, більше тисячі боєприпасів.

За словами полковника поліції Андрія Нєбитова, банду взяли в оперативну розробку півроку тому. З’ясували, що кримінальна бригада складається з п’яти груп, кожна з яких спеціалізувалася на певних напрямках. Створив цю “чорну кішку” чолов’яга з Білої Церкви, який раніше мав неприємності із законом (вимагання, розбійні напади). Він – безробітний, опікувався поповненням злодійської “каси” у колоніях, вербував до банди молоді кадри. А вийшла на розбійницьку стежку ця група ще у 2016 році. У сфері її інтересів були транспортні перевезення, валютні операції, гральний бізнес, наркотрафік. Цікавилися і тими, хто працює у паливно-енергетичному комплексі.

Андрій Нєбитов говорить, що злочини задокументовано, підозрюваним інкримінують тяжкі статті. 13 осіб вже за гратами (Святошинський суд обирає їм запобіжний захід), двоє переховуються від слідства.

Під час цієї роботи було зібрано дані щодо одного з працівників поліції. Прокуратура стверджує, що він “кришував” банду.

Водночас із вуст Андрія Нєбитова прозвучало, що поліція фіксувала витік інформації. Тому спецоперацію із затримання “бригади” було  розпочато з урахуванням цілковитої секретності.

Починаючи з 2014 року беруть початок кримінальні діяння цієї злочинної групи. Керівник поліції Київщини каже, що є факти приховування певних злочинів (побитття, пошкодження майна). Закривати на це очі в поліції не збираються. Після проведення службового розслідування буде дано правову оцінку, не виключено,  що “полетять погони”.

Три роки орудувала банда!

Кореспондент “Українського репортера” запитав очільника поліції Київщини, чи поставлено юридичну крапку в розслідуванні кримінальних діянь банди, яка орудувала в Ірпінському регіоні. Нагадаємо, що торік МВС України повідомило: “Злочинна організація з числа колишніх спортсменів та осіб, раніше судимих за тяжкі злочини, під прикриттям очільника однієї з селищних рад Київської області займалася розбоями та вимаганням неіснуючих боргів. Зловмисники  застосовували силу і зброю, а також – шантаж і пошкодження чужого майна. У результаті масштабної спецоперації підрозділів Національної поліції України, під процесуальним керівництвом ГПУ, учасники кримінального угрупування затримані”.

Згодом фігуранти гучної справи опинилися на волі. А про вироки й не чути.

Про цю справу “Український репортер” розповідав у матеріалі “Усім – два місяці СІЗО. Група Ірпінського регіону в суді (+фото)”

– Про Ірпінь. Реалізацією матеріалів щодо цього угруповання у той період займався департамент внутрішньої безпеки МВС, тому оперативне супроводження  справи знаходиться в компетенції співробітників департаменту.

На фото: керівник поліції Київщини Андрій Нєбитов.
Фото: “Український репортер”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *