На Львівщині банда рекетирів намагалася “вибивати” гроші у мобілізованих воїнів

Служба безпеки України знешкодила у Львівській області злочинне угруповання, яке займалося вимаганням грошей.

Про це СБУ повідомляє у Телеграмі.

«Нейтралізовано діяльність лідера злочинного угруповання та його активних учасників, що тероризували і намагалися тримати в страху місцевих жителів», – ідеться в повідомленні.

Зловмисники вимагали гроші за вигадані борги або через штучно створені конфліктні ситуації. У разі незгоди платити погрожували фізичною розправою.

«Злочинні дії банди призводили до розхитування суспільно-політичної обстановки і загострення криміногенної ситуації в західному регіоні», – наголосили в СБУ.

Серед громадян, у яких зловмисники намагалися «вибити» гроші, були й мобілізовані до лав українського війська. Зокрема задокументовано, що вони вимагали в одного з військових щомісячно сплачувати 2 тис. доларів за вигадану «заборгованість».

Співробітники СБУ затримали лідера угруповання під час отримання чергової «данини» – 40 тисяч гривень.

«Встановлено, що кримінальник спрямовував гроші на поповнення злочинної «каси», яку контролювали «злодії в законі». При обшуку в його помешканні виявлено 350 тисяч доларів, які, можливо, належать до так званого «общаку», – ідеться в повідомленні.

Слідчі СБУ повідомили затриманому про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу (Вимагання в умовах воєнного стану). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права застави.

Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності інших учасників банди.

Раніше у результаті спецоперації на Полтавщині було ейтралізовано банду, яка тероризувала місцевих жителів та «вибивала» неіснуючі борги з підприємців.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *