Влада запрошує до Маріїнського. Однак матеріали про витрачання мільярдів на реконструкцію досі є секретними

Церемоніальна резиденція Президента України, яка розміщується в Маріїнському палаці, відчиняє двері – стане доступною для екскурсій з 4 вересня 2020 року. 

«Цей палац має довгу та складну історію. Але це також частина української історії. І я вважаю, правильно відкрити двері палацу для всіх людей, всіх українців, щоб кожен зміг торкнутися сторінок цієї історії: інколи драматичних, а інколи – визначних», – сказав Президент України Володимир Зеленський.

На жаль, Глава держави не говорить, яку суму витратила держава на реконструкцію цього палацу за двадцять років. Наприклад, протягом п’ятнадцяти років ремонтно-реставраційні роботи “зжерли” 1 мільярд 469 мільйонів 857 тисяч гривень. До таких висновків дійшли державні аудитори. Саме такою була вартість об’єкта у 2016 році, і порівняно з техніко-економічним обгрунтуванням вона збільшилася у 8,5 раза.

Фінансування ремонтно-реставраційних робіт, закупівлі обладнання, матеріалів було напрочуд дивним, заплутаним, з багатьма невідомими. Скажімо, частину сантехнічних виробів вартістю 27,5 тисячі гривень в палаці було демонтовано. І за монтаж унітазів та умивальників було сплачено ще 14,6 тисячі гривень. Звичайно, нас, журналістів “Українського репортера”, цікавило, чому було закуплено обладнання, яке не встановлювалося в палаці і роками припадало пилом на складах? Чому вартість окремих матеріалів, які пропонувалися постачальниками, у рази була нижчою від придбаних Державним управлінням справами?

До речі, у 2016 році головним розпорядником бюджетних коштів було безпосередньо Державне управління справами (ДУС). Аудитори з’ясували, що “під час виконання робіт на об’єкті мали місце порушення норм чинного законодавства, порушувалися проектні рішення, а також допускалося завищення вартості робіт”.

Однак кримінальне провадження не було розпочато, факти “відмивання коштів”, виведення бюджетних грошей на “свої” фірми було приховано. Матеріалам державного аудиту ефективності використання коштів на реставрацію Маріїнського палацу Рахункова палата України надали гриф “Для службового користування”. На інформаційний запит “Українського репортера” речник Рахункової палати Микола Новосад відповів, що матеріалам цього аудиту надано гриф – “Для службового користування”. Отже, платники податків не повинні знати, навіть які унітази і за якою ціною закуповували для Маріїнського палацу. Виявляється, Рахункова палата оберігає “великі державні таємниці”.

І досі суспільство не може дізнатися про ці комбінації, про те, хто що робив-майстрував-оздоблював-фарбував палац.

Сьогодні влада запрошує відвідати Маріїнський. Під час екскурсії палацом можна буде ознайомитися з експозицією картин та подарунків президентів України, церемоніальною залою, залою для переговорів.

Палац є визначною пам’яткою палацової архітектури стилю бароко та внесений до реєстру пам’яток національного культурного надбання.

На жаль, матеріали реконструкції палацу досі є секретними.

Редакція “Українського репортера” звертається до керівництва Рахункової палати надати нарешті суспільству повну і об’єктивну інформацію про реконструкцію Маріїнського палацу.

Матеріали аудиту про витрачання бюджетних коштів мають бути відкритими і для суспільства, і для ЗМІ.

 

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *