Орда Орбана в Європі. Роздуми письменника

“У наш час зусиллями угорського креманича Віктора Орбана Європа наражається на синдром Аттіли. В угорському парламенті усе, що впадає в очі, звеличує колишню зажерливість приблуд з бездонного черева Азії. Кочова напасть досі позирає вовком, щоб урвати щось…” Про це розмірковує постійний автор “Українського репортера”, письменник Вадим Пепа.

Головна праця польського просвітителя Мацея (Матвія) Стрийковського коли відтворити її буквально,– «Кроніка Польська, Жмудська, Литовська і всієї Русі». Видрукувана 1582 року у Кролевці – Крулевці. Від круль – король. Пізніше онімеччино – Кенігсберг. В основі – кьонінг – король. У позавчорашньому срср – Калінінград. Польща відновила давню назву – Крулевець.
Переклад українською мовою фоліанта на 114 аркушів видано 2011 року у Львові.

Твір унікальний за фактажем:

«…Угри, названі так від ріки Угри, або Югри, що є в Московській державі. І переправившись через ріку Волгу, вони розгромили готів… Потім… прибули до Панонії /римської провінції – В. П. /… і, вдруге вигнавши готів з Панонії та кілька разів розгромивши дощенту римські й німецькі війська… силою захопили і заселили всю Панонію, яку від своєї батьківщини Югарії, з якої вийшли, або ріки Угри й від свого імени назвали Югарійським й Угорським краєм. І сьогодні Москва і русичі звуть їх уграми, поляки – венграми, латиняни – гунгарами, а турки ж іменують їх мадзерами і т. д.» /Мацей Стрийковський. Літопис Польський, Литовський, Жмудський і всієї Руси. // Львів, 2011. – С. 73/.

Ще від М. Стрийковського:

«Року Божого 401 повстав Аттіла, званий Бичем Божим… У той час везли з Британії королівну на ім’я Орсула віддавати заміж за сина англійського короля. При цій королівні було 11 тисяч дівчат. Аттила вбив королівну і всіх тих 11 тисяч дівчат при ній… /Не виключено, що то було найчисленніше в історії людства зґвалтування невинних жертв – В. П./ Потім обійшов Французький та Італійський край і пішов морем до Хорватського краю. Там він вийшов з моря і силою взяв Хорватський край… збудував замок Будзин, і назвався угорським королем… А коли будував Будзин та обводив мур навколо міста, вбив свого третього брата Бледу, а сам королював у всьому Угорському краю та підкорив під свою владу багато держав, загарбавши їх, і як спочатку переслідував християнство, так і осівши в тій державі, в жодній зі справ не змінив свого наміру, а став ще більшим переслідувачем християн…» /М. Стрийовський. Літопис… – С. 116-117/.

Свій свого бачить здаля. На спорідненість ординців указував обожнюваний колишніми комуністами К. Маркс. Щоправда, його «одкровення» доступні «правовірним» лише після краху «марксизму-ленінізму» й переорієнтації на православ’я:

«Московія була вихована і виросла в жахливій і найогиднішій школі монгольського рабства…
Не сувора слава норманської доби, а криваве болото московського рабства було колискою Москви, а сучасна Росія є нічим іншим, як трансформацією останньої…
Росія, не маючи жодного відношення до Руси (України) й отримавши, точніше – вкравши свою нинішню назву у 18 ст., нахабно претендує на історичну спадщину Руси (України), створеної на вісімсот років раніше. Насправді московська історія – це історія Орди, пришита до історії Руси (України) білими нитками й цілком сфальсифікована»…

Не в брову, а в око б’є орді, а по-монгольському орда або орду – табори, присуд від усе того ж Маркса: «Оплот світової реакції… Загроза свободі людства»…

Як і слід було чекати, ординець Орбан схвалює маячню путіна знищити Україну. В альпійському замку Гітлера красувалося зображення Аттіли, надихало фюрера на загарбницькі злочини.

Читайте також: Диверсант-шпигун чекіста Путіна в Єворосоюзі і НАТО. (Біжи, Вітя Орбан, біжи, поки не пізно!)

І ось у наш час зусиллями Орбана Європа наражається на синдром Аттіли. В угорському парламенті усе, що впадає в очі, звеличує колишню зажерливість приблуд з бездонного черева Азії. Кочова напасть досі позирає вовком, щоб урвати щось не лише від предковічної української Матері-Землі, а й від прадавніх володінь Словаччини, Румунії. А чом би не зазіхати заздрісно ще й на терени Італії, Франції, найбільші міста яких розоряла в середині п’ятого століття хижа кіннота під орудою Аттіли. Во славу йому благословляються нині маніакальні наміри перекроювати усталені, утверджені, узаконені міжнародними угодами кордони.

Якби об’єднані війська європейських країн не дали належної відсічі ордам Аттіли на Каталаунських полях у Франції, то не знати, в якому б чаду задихалися дотепер не тільки Італія, Франція, Хорватія, а й уся Західна Європа. Тож так само, як і в 451 р., необхідно протистояти посяганням зажерливих диктувати країнам Європейського Союзу, щоб удовольнили забаганки на вигоду загребущого.

Вадим Пепа, письменник.

На цю тему: Хто такі угорці (угри) і що з ними не так крізь призму війни з московією (+відео)

Like

Вадим Пепа

Журналіст, письменник


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *