Чому Леонід Кучма “забув” розповісти про розформування Національної гвардії?
На тему війни нещодавньо висловився в інтерв’ю журналістам експрезидент України Леонід Кучма, якого називають «батьком» українських олігархів.
І цим здивував багатьох незалежних аналітиків, медійників, громадських активістів.
Зокрема, Кучма в розмові з кореспондентом “Інтерфакс-Україна” говорить: «Як можна було уникнути війни? Україна могла це зробити у два діаметрально протилежні способи: або посилити свою обороноздатність до рівня, який стримав би Росію від нападу, або здатися без бою. На жаль, протягом довгих років наші лідери не робили першого. На щастя, у 2022 році вони не зробили другого.
Але будемо чесними: справді гарантовано уникнути війни могли б дозволити дії не так України, як очільники держав Заходу. Якби при перших очевидних ознаках підготовки російської агресії вони не намагалися б умиротворити Кремль, а чітко окреслили перспективи покарання (вже не кажу про запровадження превентивних санкцій) – це могло б зупинити Путіна…»
Шкода, що Кучма у цьому інтерв’ю забув розповісти, як він, обіймаючи найвищу посаду в країні, «посилював обороноздатність». А ми не забули… Отож нагадаємо дещо. Наприклад, Національну гвардію було розформовано указом президента Леоніда Кучми у 1999–2000 роках. Сьогодні Кучма мав би пояснити слідству, чому він поставив крапку на діяльності боєздатних частин. Можливо, настане такий час, коли це станеться…
Читайте матеріал: “Знову з Кучмою!”.
В редакційному архіві Українського репортера» є інтерв’ю з колишнім командувачем НГУ, генерал-лейтенантом Олександром Чаповським.
Розформування Нацгвардії було хибним кроком, упевнений генерал Чаповський. Після розформування одну частину підрозділів передали Збройним Силам, а другу – Внутрішнім військам. Наприклад, повністю знищили Чугуєвську дивізію – брали звідти хорошу техніку, роздавали…
«В нас у Керчі був танковий батальйон – класний підрозділ. З реактивною артилерією, – говорить генерал Чаповський.- Ми формували структури Національної гвардії, узявши за принцип окремі підрозділи натовського зразка. Щоб у такому підрозділі були і танкова рота, і розвідувальний взвод, і зенітно-ракетний взвод, зрештою, усі структури забезпечення… Шкода, що після розформування Гвардії усе це пішло прахом».
Читайте також:
- Путін, Кучма і крейсер “Москва”
- За “визначні заслуги” в обороні України міністр Кузьмук нагороджував зрадника Азарова пістолетами
Кучма забув розповісти і про інші факти “посилення обороноздатності”. А їх з історії не викреслити жодним “відбілюванням”.
Леонід Фросевич