Такої книжки в Україні ще не було. Творчий тріумф Богдана Гориня (+відео)

Ім’я знаменитого українця Святослава Гординського відоме в багатьох країнах світу. Бо це була людина дивовижного й багатогранного таланту. Блискучий художник, іконописець, мистецтвознавець, поет, перекладач творів світової літератури, журналіст, організатор літературно-мистецького життя.

У 1944 році Гординський емігрував, мешкав у США, в місті Верона, де й продовжував свої літературну і малярську діяльність. В 1993 році Гординського не стало.

Його творчістю (і долею) зацікавився мистецтвознавець, письменник, громадський діяч Богдан Горинь.

В Національному музеї літератури України відбулася презентація другої книги Богдана Гориня “Святослав Гординський на тлі доби”. Двотомник з’явився у світ завдяки видавництву „Ярославів вал”, яким керує письменник Михайло Слабошпицький.

«Ця праця Богдана Гориня – його справжній творчий тріумф, – вважає Слабошпицький. – Цій книзі Горинь віддав багато часу і сил, збираючи для неї матеріал чи не по всьому світу. Це монографія про чоловіка ренесансного закрою, яким був Святослав Гординський. Це – енциклопедія культурного життя української політичної еміграції, це – історія української діаспори від часів Другої світової війни, це глибокий літературознавчий та мистецтвознавчий аналіз усього, що пов’язано з іменем Святослава Гординського, це – саме та праця, якої так не вистачало в нашій культурі.

Після появи Гориневої двотомової праці “Святослав Гординський на тлі доби” наша культура справді стала багатшою і на осмислення її яскравого феномена, означеного іменем Святослава Гординського, і на прекрасний, публіцистично-динамічний текст, котрий , здається, в нас міг вийти тільки з літературної робітні Богдана Гориня».

Відео про презентацію книжки Богдана Гориня:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/992293544278554/

Фото «Українського репортера»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *