Богдан Горинь став лауреатом Шевченківської премії

Львівський дисидент та журналіст Богдан Горинь став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка у номінації «Публіцистика, журналістика». Про це на своїй сторінці у Facebook написав член комітету Ростислав Семків.

Крім нього, у цій номінації лауреаткою стала письменниця Оксана Забужко. Також Шевченківську премію мають отримати диригент Володимир Шейко (номінація «Музичне мистецтво»), художник-графік Василь Чебаник (номінація «Візуальне мистецтво»), режисер Роман Бондарчук (номінація «Кіномистецтво») та театральний режисер і актор Ростислав Держипільський (номінація «Театральне мистецтво»).

Результати голосування має затвердити президент Петро Порошенко.

Премію вручатимуть на початку березня.

Богдан Горинь — політичний та громадський діяч, народний депутат України 1-го та 2-го скликань, журналіст, мистецтвознавець, політолог, колишній дисидент. Рідний брат дисидента Михайла Гориня та громадсько-політичного діяча Миколи Гориня. Народився в селі Кнісело Жидачівського району на Львівщині. Закінчив філологію Львівського державного університету ім. Івана Франка, працював вчителем у львівській школі №7 та старшим науковим працівником Львівської картинної галереї.

У серпні 1965 року його арештували та засудили «за антирадянську пропаганду» на три роки концтаборів у селі Явас Мордовської АРСР к/т 11. Виступав у пресі як літературний критик і мистецтвознавець, організовував видання і поширення самвидаву. Був одним із засновників Української Гельсінської Спілки, у 1988-1990 роках очолював Львівську обласну організацію УГС. Нагороджений орденом «За заслуги» III та II ступенів.

“Український репортер” уже розповідав про творчий тріумф Богдана Гориня – презентацію його книжки “Святослав Гординський. На тлі доби”:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *