Режисери все частіше ставлять вистави на злобу дня (+відео)

Сьогодні – Всесвітній День театру. Увагу українських глядачів традиційно привертає чимало п’єс, поставлених за творами вітчизняних, а також зарубіжних класиків літератури.

Водночас усе частіше в репертуарах з’являються вистави молодих митців – на злобу дня, про типові явища і тенденції суспільно-політичного життя. Одна із них – «Кафе «Республіка», політична драма за твором письменника і драматурга Богдана Гнатюка.

Публіка побачила прем’єру торік на сцені Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» (художній керівник театру, народний артист України Олексій Кужельний). Після вельми схвальної реакції глядачів стало зрозуміло, що виставу чекає великий успіх. Згодом її побачили шанувальники театру і в інших містах країни. До речі, ця вистава є дипломантом Всукраїнського фестивалю “Театральні вечори”.

Отож чим «узяв» публіку драматург Богдан Гнатюк? Можливо, тим, що за допомогою оригінальних художніх прийомів майстерно показав закулісну кухню вітчизняного парламенту і яскраво змалював типову ситуацію, коли народні обранці заграють з виборцями, вішаючи їм локшину на вуха, обіцяючи золоті гори…  А можливо захопив глядачів, тим, що зобразив дещо і те, про говорить народ, чим обурюється і що ненавидить. Одна із сюжетних ліній  торкається одвічного вибору: що важливіше для політика – гроші чи любов коханої дівчини. І це також додає виставі глядацьких симпатій.

Головний герой – Харитон Дальній (актор Назар Борушок), молодий політик з опозиційної партії «Оборона ідеалів». Він постає перед електоратом, як запальний оратор, полум’яний трибун, що захоплює яскравими гаслами про рівність, соціальну справедливість; у нього є купа амбітних планів, як змінити країну, швидко реформувавши її. Партійні однодумці навіть не замислюються, що Харитон може їх зрадити, перейшовши за великі гроші до іншої парламентської фракції. Харитон закохується у дівчину Беллу (грає Ірина Сопіт), яка має супермету в житті – стати поп-зіркою номер один. Молодята зустрічаються в загадковому і дивному «Кафе «Республіка».

А лідера партії Теплицького грає (у виставі свого сина) народний артист України Анатолій Гнатюк. Глядачі також мають змогу побачити чудову гру Заслуженого артиста України Олексія Паламаренка, Сергія Калантая, Лідії Семесюк.

Як говорить Анатолій Гнатюк, у цій п’єсі драматург також поставив одвічне питання – зради і розплати за неї. Хіба ж не актуально для сьогодення? І чи не зрада заважає нам побудувати щасливу, заможну Україну? І коли зрештою українці перестануть бути пішаками в брудних ігрищах політиків?

До речі, 5 квітня на сцені Київської академічної майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» відбудеться прем’єра нової вистави Богдана Гнатюка «Украдена краса». Глядачів знову обіцяють здивувати. І це приємно. Наше, українське, театральне мистецтво. З Днем театру, славні майстри сцени!

Фото із сторінки у Фейсбуку Анатолія Гнатюка.

Фрагмент відеоінтерв’ю з Анатолієм Гнатюком:

https://www.facebook.com/ukrreporter/videos/391629524950996/

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *