Хто отримав «Ведмедів» (+відео)
Завершився 67-й Берлінський кінофестиваль. Журі на чолі з Полом Верхувеном нагородило фільми про любов на скотобійні, жінку-трансгендера, помсту тварин, співака з Конго та сирійських біженців.
Голова журі Пол Верхувен заздалегідь попередив, що збирається давати призи за художні досягнення, а не політичні висловлювання. Це йде всупереч майже офіційній лінії “Берлінале”, де традиційно відзначають найбільш гострі з соціальної і політичної точки зору стрічки.
У підсумку “Золотий ведмідь” дістався угорському фільму “Про тіло у душу”. Ця стрічка присвячена історії кохання двох співробітників скотобійні. Після того, як вони починають працювати разом, їм сниться один і той самий сон, де вони – олені в зимовому лісі. Фільм піднімає нову тематику – захист прав тварин.
Француз сенегальського походження Ален Гоміс отримав Гран-прі фестивалю (другу за важливістю нагороду) за “Фелісіте”. Це стрічка про співачку з Конго, яка шукає гроші на операцію для сина, що потрапив у автокатастрофу. Незважаючи на сумну історію, фільм має багато комічних епізодів.
Фінському режисеру Акі Каурісмякі за стрічку “По той бік надії” обіцяли “Золотого ведмедя” задовго до початку фестивалю. Він зняв фільм на актуальну тему – сирійських біженців, які намагаються пристосуватися до життя в Європі. У підсумку фін отримав “Срібного ведмедя” за найкращу режисуру.
Фільм режисера Себастьяна Леліо “Фантастична жінка” про жінку-трансгендера, яку підозрюють у вбивстві коханця, завоював приз за найкращий сценарій. Ця стрічка привертає увагу до проблем ЛБГТ-спільноти.
Актриса Кім Мін Хі отримала приз за найкращу жіночу роль. Вона зіграла у стрічці “Вночі біля моря одна” північнокорейського режисера ХонСан-Су. Це історія про актрису, яка намагається прийти до тями після розриву з одруженим режисером.
Найкращим актором фестивалю визнали Георга Фрідріза за роль у стрічці “Білі ночі” режисера Томаса Арслана. У центрі сюжету – чоловік, який їде на поховання свого батька разом із власним сином.
Серед фільмів, які не були включені до конкурсної програми, слід відзначити кінокомікс “Логан”. У центрі подій – постарілий Логан (актор Х’ю Джекман), який більше не здійснює подвигів і не називає себе Росомаха. Він тепер працює водієм лімузину і час від часу відвідує старого професора Ксавьєра. Однак одного разу вони зустрічають дівчину з надзвичайними можливостями.