Держава профінансує кінострічку «Стасіс»

Литва, Україна та Франція створюють фільм, дія якого відбувається на оклицях колишніх імперій.

18 січня Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією «Ессе продакшн хаус» контракт про надання кінопроекту «Стасіс» режисера Мантаса Кведаравічюса державної фінансової підтримки розміром 11 млн 599,5 тис. грн.

Загальна вартість виробництва фільму – 31 млн 350 тис. грн, повідомляє Держкіно.

Повнометражний художній фільм «Стасіс» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно. Авторами сценарію є Мантас Кведаравічюс, Ейріні Аврамопуло та Евангелос Коутсоуракіс. Спільне виробництво фільму здійснюють Литва, Україна та Франція. Продюсери – Уляна Кім (Литва), Віталій Шереметьєв і Наталія Лібет (Україна) та Надія Турінцев (Франція).

«Стасіс» – це художній фільм про людей, які втратили відчуття часу, але не жагу до життя. Драма наслідує античні трагедії і відбувається на околицях колишніх імперій. Кохання та смерть, ерос і танатос – одвічні полюси, навколо яких розігрується людська трагедія.

За словами творців стрічки, в її основі лежить етнографічне дослідження в Афінах, Одесі та Стамбулі, що здійснювалося впродовж трьох років. Переважна більшість локацій зосереджена у сквотах, секретних кафе та занедбаних заводах. Певні громадські заходи на кшталт бунтів, протестів, релігійних святкувань були також досліджені та відзняті. Реальні персонажі з тих локацій та їхні історії – основа цього фільму.

Виробництво фільму завершиться у 2018-му році.

Дуже добре, що в Україні вітчизняні митці усе частіше співпрацюють з іноземними колегами. Принагідно нагадаємо, що торік в Україні було знято кінострічку “Осінні спогади”, у головній ролі — відомий актор Дмитро Лінартович. Це – чесько-ірансько-український проект.

Іноді у мистецтві потрібно робити таку “суміш”, таке поєднання, щеплення, – розповів про “Осінні спогади” в редакції “Українського репортера” Дмитро Лінартович.

В “Осінніх спогадах”, як і в стрічці «Стасіс», люди не втрачають жагу до життя. Головний герой, якого грає Лінартович, повернувся зі сходу, з війни. Стрічка незвична тим, що в ній закладено пружину: людина залишається сам на сам, і хоч вона — доросла, але заново вчиться жити, як маленька дитинка.

Інтерв’ю з Дмитром Лінартовичем дивитися ТУТ

Дивіться презентацію кінопроекту «Стасіс» під час Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно

Леонід БОРИСЕНКО

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.