У Федерації роботодавців України назвали Державну службу геології та надр гальмом економіки

До такого невтішного висновку дійшли виробничники, підприємці майже з усіх регіонів країни, які взяли участь в засіданні комітету з надрокористування ФРУ. Вони обурювалися безпідставними зупинками підприємств, волокитою і відмовами у наданні спецдозволів на користування надрами, майже тотальним пресингом контролюючих служб щодо будмайданчиків, успішних заводів, компаній.

Чиновники стали на шлях драконівських заходів замість створення сервісної служби для сумлінних надрокористувачів, тих, хто турбується про наповнення держбюджету, нові робочі місця, реалізує продукцію у Європі. Про це, зокрема говорив генеральний директор ТОВ «Керамейя» Іван Телющенко. За його словами, контролююча служба займається паразитуванням у сфері надр.

Голова правління Кам’янець-Полільського ПАТ «Гіпсовик» Володимир Постовий акцентував увагу та такому факті: два десятиліття тому чимало підприємств провели акціонування, одержали спецдозволи на користування надрами, успішно працювали, наповнюючи бюджет країни. А сьогодні їх зупиняють, бо потрібні, бачте, нові спецдозволи. Отже, різко змінили правила гри. Виходить, раніше підприємства діяли «не так»?

Блокування діяльності економічно активних виробництв – велика шкода, упевнений голова комітету з надрокористування Федерації роботодавців України  Валентин Шеветовський. Адже завдано удару по ділових партнерах, споживачах, зрештою люди втрачають робочі місця, заробіток.

Підприємці, члени Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, особливо наголошували, що правила гри повинні бути прозорими, чесними й однаковими для усіх надрокористувачів.

Президент Спілки Іван Салій акцентував увагу на тому, що сьогодні держава має потурбуватися про підготовку нової редакції Кодексу про надра, залучивши до цього і громадськість.

Під час дискусії у Федерації роботодавців лунали пропозиції взагалі ліквідувати Державну службу геології та надр. Однак виробничники зійшлися на тому, щоб запропонувати урядовцям тимчасово (до створення Міністерства промисловості) підпорядкувати цю Службу Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

Степан ІВАНЧЕНКО

Фото «Українського репортера»

 

Like

Микола СЕРДЮК

Журналіст


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *