Що купує в Росії, яка воює з Україною, наш головний ракетний завод

Державне підприємство «ВО Південний машинобудівний завод імені О. М. Макарова» 15 січня уклало угоду з ТОВ «Промислове забезпечення «Альфа-Металл» (РФ) про постачання алюмінію на 110 мільйонів рублів (42,90 мільйона гривень).

Про це повідомляється у системі «Прозорро», пишуть “Наші гроші”.

“Цьогоріч на умовах FCA Московська обл., м. Електросталь, вул. Горького, буд. 34 (склад постачальника) поставлять алюмінієвий прокат різного сортаменту вагою близько 88 724 кг. Замовник не оприлюднив у звіті про укладення договору марки та ціни за кілограм.

Як зазначив завод у описі закупівлі, якість товару має відповідати державному стандарту або технічним умовам, що діють в РФ, що має бути підтверджено Сертифікатом якості.

За даними російського реєстру, засновниками фірми «ПЗ «Альфа-Металл» є Дмитро Борунов і Сергій Горячев, а директором – Дмитро Трищенко. Із 2017 року «Південмаш» уклав із нею чотири угоди про постачання російського алюмінію на загальну суму 435,00 млн руб, або 315,10 млн грн. Причому в описі торішньої закупівлі було зазначено, що алюміній потрібен для виготовлення заводом «Південмаш» основної конструкції першої ступені ракети-носія «Antares» (раніше – «Taurus II»), головним розробником якої є американська компанія «Northrop Grumman Innovation System» (колишня «Orbital Sciences Corporation»). Ракета призначена для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію”.

З офіційного сайту «Південмашу»:

«Програма “Таурус-II” – реалізація планів компанії “Орбітал – АТК” щодо виходу на ринок пускових послуг ракет-носіїв середнього класу.

Насамперед, ракета-носій “Таурус-II” призначена для виконання пусків за урядовими програмами США та NASA і забезпечуватиме надійне виведення в космос ракет среднього класа вантажопідйомності на комерційній основі.

Компанія “Орбітал” є учасником програм “Commercial Orbital Transportation Services” і “Commercial Resupply Service” (доставка вантажів на МКС за контрактом з NASA) та братиме участь в реалізаці науково-дослідницьких, комерційних і планів національної безпеки NASA на базі космічної програми. Ракета забезпечує доставку корисного навантаження на навколоземну та сонячно-синхронну орбіту, а також міжпланетні траекторії.

Ракета-носій “Таурус-II” стартує зі східного узбережжя США (база Волапс, Вірджинія)».

2 листопада 2019 року на сайті «Південмаш» було розміщено інформацію про черговий, одинадцятий пуск ракети-носія «Антарес» з космодрому Воллопс (США).

«На розрахункову орбіту виведено вантажний корабель Cygnus NG-12, який доставляє корисний вантаж на Міжнародну космічну станцію (МКС).

NG-12 є першою місією за контрактом Commercial Resupply Services (CRS) компанії Northrop Grumman Innovation Systems (раніше Orbital ATK) з NASAз доставки вантажу на МКС. Контракт укладено до 2024 року включно. Дотепер, починаючи з 2014 року, діяв контракт CRS, в рамках якого за допомогою РН «Антарес» було виведено в космос 10 кораблів Cygnus.

Головним розробником РН «Антарес» є американська корпорація Northrop Grumman. Основну конструкцію першого ступеня РН «Антарес» розроблено КБ «Південне» та виготовлено ПІВДЕНМАШем у кооперації з українськимипідприємствами, зокрема, «Хартрон-АРКОС», «Київприлад», Хартрон-ЮКОМ, «ЧЕЗАРА», «РАПІД»».

Фото: “Південмаш”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *