Ракета з українським двигуном запустила у космос розвідувальні супутники Франції (+відео)

З космодрому Куру (Французька Гвіана) 16 листопада відбувся 18-й успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega.

Про подію повідомляє КБ “Південне”.

Ракета вивела на орбіту три розвідувальні супутники CERES на замовлення Міністерства оборони Франції. Блок маршового двигуна (БМД) РД-843, який використовують у складі рідинної рушійної установки 4-го ступеня РН Vega, розробило ДП «КБ «Південне» та серійно виготовляє ДП «ВО Південний машинобудівний завод».

Його відмінною особливістю є можливість багаторазового запуску під час польоту (до 5 включень), завдяки чому забезпечується розведення супутників на різні орбіти. Зараз тривають роботи з покращення характеристик двигуна для розширення діапазону корисних навантажень.

Це був вже третій пуск РН Vega у цьому році. Усього з 2012 року Vega стартувала 20 разів. За цей час було виведено на орбіту 111 космічних апаратів.

Нагадаємо, що у 2021 році також відбулося два успішні пуски американської РН «Антарес», основну конструкцію першого ступеня якої розробило КБ «Південне» та виготовив Південмаш. Починаючи з 2013 року ракета доставила на МКС 16 транспортних кораблів Cygnus з вантажем NASA.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *