Грають у миротворців. Путін на камери пообіцяв Медведчуку звільнити всіх українських полонених (+відео)

Президент Росії Володимир Путін пообіцяв, що переговорить із ватажками терористичних “ДНР” і “ЛНР” щодо обміну полоненими з Україною. З відповідним проханням до господаря Кремля звернувся переговорник від України у тристоронній контактній групі в Мінську Віктор Медведчук, який, як відомо, є кумом Путіна.

До прохання Медведчука приєднався й очільник Російської Православної Церкви Патріарх Кирило (в миру Володимир Гундяєв). Розмова, на якій був присутній і прем’єр-міністр РФ Дмитро Мєдвєдєв, відбулася у Воскресенському Ново-Єрусалимському чоловічому монастирі на Московщині.

“Я зроблю все від мене залежне, переговорю з керівництвом і Донецької республіки, і Луганської республіки”, – пообіцяв президент РФ і висловив сподівання, що бранці будуть звільнені.

Раніше керівництво самопроголошеної “ДНР” заявляло, що почне обмін полоненими з Києвом за формулою “всіх на всіх”, якщо до списку на обмін включать ще 58 прихильників сепаратистів.

Зокрема, ватажки ОРДО вимагають, щоб до списку включили 11 осіб, яких в Україні звинувачують у скоєнні особливо тяжких злочинів, або засуджених за відповідними статтями, і 47 осіб, які, на думку української сторони, не пов’язані з війною на Донбасі.

Водночас представниця України в підгрупі з гуманітарних питань тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що офіційний Київ готовий передати на обмін бойовикам 313 осіб.

За словами Медведчука, які прозвучали сьогодні в Росії під час розмови з Путіним, українська сторона готова звільнити 306 осіб і розраховує на відповідні дії ОРДЛО та звільнення 74 наших бранців.

Rost

Журналіст “Українського репортера”