Київ атакують вітрянка та кашлюк. Чи зупинятимуть навчання у школах?

У Києві школярі почали масово хворіти вітрянкою. У соціальних мережах батьки обговорюють проблему та скаржаться, що інфекція дуже швидко передається між дітьми.

На скарги батьків деякі освітяни відповідають, мовляв, від певних установ не було розпоряджень – тому і батьків не інформують про захворювання. То ж діти продовжують ходити до школи та інфікувати інших учнів, а також своїх найближчих родичів.

До речі, скарги на вітрянку у навчальних закладах почали надходити від батьків ще у кінці березня, але чомусь на це заплющували очі. Тепер спалах вітрянки набирає обертів. Окрім дітей, хворіють і дорослі, бо діти “приносять” інфекцію зі школи. Тож недужають цілі родини, рясно вимащуючись зеленкою.

Медики кажуть, що вітрянка (або вітряна віспа) дійсно стала проблемою для Києва.

Найбільша кількість хворих зареєстрована у віковій категорії дітей 5-9 років. Це вірусне захворювання, що характеризується ураженням шкіри та слизових оболонок папульозно-везикульозним висипом.

Окрім того, у Києві спостерігається значне зростання захворюваності на кашлюк – гостра антропонозна повітряно-крапельна бактерійна інфекційна хвороба, найхарактернішою ознакою якої є періодичний спазматичний кашель.

Наразі в столиці спостерігається підвищення рівня захворюваності на вітряну віспу та кашлюк. Про це в коментарі ТСН.ua повідомив Сергій Чумак, головний державний санітарний лікар Києва, генеральний директор ДУ “Київський міський ЦКПХ МОЗ”

“Від початку року на вітряну віспу у Києві захворіло 3033 людини (з них дітей – 2821), а на кашлюк – 171 особа. З них діти – 163, з яких 12 було госпіталізовано. Цифри суттєві, але казати про епідемію зарано”, – повідомив нам Сергій Чумак.

Він додає, що більшість дітей які захворіли не були вакциновані, що, своєю чергою, підвищує ризик ускладнень від захворювання та збільшує ймовірність госпіталізації.

“Тому, сьогодні ми маємо час й можливості запобігти поширенню цих та багатьох інших потенційно небезпечних інфекційних захворювань в столиці, вберегти себе та своїх близьких, дітей, зробивши лише декілька простих речей – зверніться до свого сімейного лікаря та зробіть необхідні профілактичні щеплення згідно з календарем”, – зазначив головний держаний санітарний лікар Києва.

На запитання, чи не стануть зареєстровані випадки вітряної віспи й кашлюку причиною для введення карантину у начальних закладах столиці Сергій Чумак каже:

“Лише тоді якщо є пов’язані між собою випадки захворювання, у таких випадках керівництво кожного навчального закладу приймає рішення про введення обмежувальних заходів”.

До речі, батьки скаржаться, що у столиці відсутня вакцина проти вітрянки.

Сергій Чумак зауважує, що вакцина від вітряної віспи не входить до переліку обов’язкових щеплень. Тобто людина отримує його за бажанням.

“Зараз вакцини від вітряної віспи у Києві немає. Підготовлений відповідний запит, очікуємо на її постачання”, – додає головний санітарний лікар Києва.

Сергій Чумак додає, що спалах інфекцій пов’язаний з декількома чинниками, які впливають на розповсюдження хвороби.

“З початком повномасштабного вторгнення рф багато людей не зверталися за медичною допомогою, відбувається міграція людей. Киянам доводиться по декілька годин сидіти в укриттях під час повітряної тривоги. Більшість ігнорують дотримання безпечної дистанції в місцях скупчення людей, не користуються захисними масками. А саме це може бути одним з джерел поширення інфекції. Також важливим є питання своєчасної вакцинації”, – пояснює головний санлікар Києва.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *