Донецькі терористи назвали умови для обміну полоненими

Керівництво самопроголошеної “ДНР” почне обмін полоненими з офіційною владою України, якщо до списку на обмін включать ще 58 прихильників сепаратистів. Про це заявила “омбудсмен” невизнаної республіки Дарина Морозова.

Зокрема, ватажки ОРДО вимагають, щоб до списку включили 11 осіб, яких в Україні звинувачують у скоєнні особливо тяжких злочинів, або засуджених за відповідними статтями, і 47 осіб, які, на думку української сторони, не пов’язані з війною на Донбасі.

За словами представниці “ДНР”, окупаційні власті у Донецьку готові до обміну полоненими за формулою “всіх на всіх”.

Минулого тижня представниця України в підгрупі з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила про те, що офіційний Київ готовий передати на обмін бойовикам 313 осіб. 20 вересня у Мінську відбулися чергові переговори щодо звільнення заручників.

За її словами, українській стороні вдалося встановити 88 наших заручників зі списку 144, і вона готова передати до ОРДЛО задля їх звільнення 313 осіб. А так вона прокоментувала звільнення судом Чорноморська учасників кривавих подій в Одесі 2 травня 2014 року:

“Всіх цих персонажів, звільнених одеським судом, бойовики вставляли в свої ” хотєлки” на обмін, шантажуючи українську сторону вимогою випустити росіян, причетних до теракту в Одесі. Наша позиція була й залишається незмінною – така зацікавленість залежних від РФ бойовиків у звільненні причетних до терактів  свідчить про пряму причетність до цих провокацій РФ. Події в Одесі не мають відношення до мінських угод, отже, ці персонажі мають відповідати за українськими законами, а після визначення термінів покарання можна говорити про їх передачу РФ в обмін на політв’язнів Кремля. Саме так вдалося звільнити Солошенка і Афанасьєва. Але замість визначення термінів покарання суд їх просто відпустив”.

Фото АР

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *