Українцям пропонують уже іншу медицину

До Верховної Ради внесено альтернативний проект закону про реформування системи охорони здоров’я.

У Верховній Раді зареєстровано проект закону «Про організацію медичного обслуговування населення в Україні» (№ 7065), який має стати альтернативою урядовому проекту закону, який навіть його прихильники визнали занадто «сирим».

Законопроект внесено членами Комітету ВР з питань охорони здоров’я.

Як повідомила нам голова комітету, народний депутат Ольга Богомолець, документ передбачає нові підходи до організації медичного обслуговування. Так, проект закону передбачає розподіл владних повноважень у секторі медичного обслуговування між центральними і місцевими органами влади, громадами та професійним самоврядуванням в охороні здоров’я.

За словами Ольги Вадимівни, проект, зокрема, передбачає ввести контрактну модель медобслуговування та законодавчо визначити місце стоматологічної медичної допомоги в переліку видів медичної допомоги.

Фінансування системи охорони здоров’я депутати пропонують здійснювати за рахунок державного та місцевих бюджетів, а також фондів медичного страхування, благодійних фондів і будь-яких інших джерел, не заборонених законодавством.

– Якщо урядовий законопроект хоч і має в назві слова «гарантовані державою» медичні послуги, але насправді не надає жодного переліку медпослуг, які держава дійсно надаватиме гарантовано, то новий проект закону передбачає, що гарантований державою обсяг медичної допомоги формується, виходячи з демографічних тенденцій і пріоритетів суспільного здоров’я, які визначаються з урахуванням перебігу захворювання, соціальної значущості захворювання, приналежності хворого до певної вікової, статевої групи і затверджується щорічно, – розповідає один із розробників законопроекту, заступник голови правління Українського лікарського товариства Костянтин Надутий. – Важлива й інша новація. Медична допомога в рамках гарантованих державою обсягів, згідно з новим проектом закону, має надаватися в закладах охорони здоров’я, з якими головні розпорядники бюджетних коштів уклали договори про медичне обслуговування населення.

Окрім того, як говориться в пояснювальній записці до проекту закону, усуваються також штучні обмеження доступу пацієнтів до послуг кращої якості, вводиться контрактна модель відносин між замовником медобслуговування й автономними постачальниками медпослуг, надаються можливості для впровадження багатоджерельного фінансування, зокрема розширюється «поле добровільного медичного страхування, лікарняних кас», і, нарешті, створюються передумови для впровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування.

Як відомо, проект медичної реформи, розроблений в Міністерстві охорони здоров’я та підтриманий урядом, у Верховній Раді назвали найбільш «сирим» законопроектом за всю історію вітчизняного парламентаризму.

Так, урядовий закон, де-факто вводячи платну медицину, не тільки не дає відповіді, а й приховує вартість медичних послуг для простих людей (мабуть тому, що ця вартість виявиться аж надто дорогою).

Окрім того, багато депутатів звинувачували уряд і керівництво МОЗу в надмірній централізації коштів, які держава асигнуватиме на охорону здоров’я, адже це матиме корупційні наслідки, а також у тому, що така централізація коштів опосередковано торпедуватиме процеси децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. Це відзначав навіть представник фракції БПП Олексій Гончаренко.

Ярослав ФАЛЬКО
Фото Олексія ІВАНОВА

На цю тему читайте також тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *