Півмільйона для мера Гостомеля Прилипка, або Судний день кошового отамана

Знову настали судні дні для Гостомельського селищного голови Юрія Прилипка. І скільки тих судових процесів – мимохіть зринає риторичне питання – може винести на своїх плечах одна людина, нехай навіть з великими статками і зв’язками?! У Юрія Ілліча – важка «судова ноша».

Вже тривалий час тягнеться суд у справі про шахрайство, обвинуваченим у якій є Юрій Прилипко. Київська обласна прокуратура пред’явила йому обвинувачення на ще на початку 2016-го – інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство) в особливо великих розмірах.
Справу розглядає Бородянський районний суд.

Аж ось і новий клопіт гостомельського мера. 22 серпня 2018-го йому повідомлено про підозру у кримінальному правопорушенні (документ підписав прокурор Києва). Йдеться про розтрату бюджетних коштів, виділених для проведення капітального ремонту доріг в Гостомелі.

28 – 29 серпня Святошинський райсуд Києва обирав Юрію Прилипку запобіжний захід.

28 серпня суд розпочався із запізненням на годину. Юрій Ілліч разом з помічником Ростиславом Скуратівським прибув перед ясні очі Святошинської Феміди на комфортабельному бусі Фольксваген і оскільки судове засідання ще не розпочиналося, бив байдики на подвір’ї.

Гостомельського керманича приїхала підтримати група пенсіонерів (не більше десяти осіб) на чолі з верховним отаманом, головнокомандувачем об’єднаної ради українського та зарубіжного козацтва, головою Пезидії Великої Ради отаманів України, маршалом козацтва Олександром Левандо.

Автомобіль Юрія Прилипка
Автомобіль Юрія Прилипка

Поруч з маршалом був і начальник Генерального штабу МГО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва», генерал-полковник козацтва Володимир Земляний.

Усі вони сьогодні в цивільному, тому не били по очах лампаси, великі зірки на блискучих, під золото, погонах й високі тулії кашкетів з дебелими кокардами.

Козацька група підтримки біля Голосїівського суду

Кажуть, що Прилипко – також в козаках. Він – член Генерального штабу, генерал козацтва, кошовий отаман Гостомельської Січі.

Хотілося дізнатися, скільки ж шабель під рукою кошового отамана Прилипка. На жаль моє питання «зависло» в повітрі, оскільки маршал і генерали якось так обходили це, торуючи стежку про якусь нібито службову таємницю.

Тоді я попросив козаків висловити своє ставлення до такого факту: нещодавно на сесії Гостомельської селищної ради 15 депутатів з промерської команди Юрія Прилипка проголосували за виділення ділянки керуючій справами виконкому Світлані Чечко, відмовивши в законному праві на землю учаснику АТО, місцевому мешканцю Володимиру Губарю.

“Український репортер” розповідав про цю історію в матеріалі: В Гостомелі учасники АТО оголосили бойкот меру Прилипку.

У відповідь почулося розмірковування про колективну відповідальність депутатів, що варто предметно і об’єктивно з’ясовувати, хто з претендентів має більші заслуги одержання цієї ділянки. Словом, все городами та закапелками, а не прямо по головній дорозі. Отож маю сумнів, що сіятельні козаки приїдуть до суду захищати земельні права учасника АТО Володимира Губара.

Це вже згодом, наступного дня, коли Прилипко вийшов із будівлі суду, до нього підійшов маршал Левандо і сказав: «..Мы вас в беде не оставим! Мы же – друзья».

А біда у вигляді великої грошової застави 700 тисяч гриень, можливо, є не аж такою чорною для мільйонера Юрія Ілліча. Як зазначено в його декларації, лише за минулий рік він одержав хороші кошти від здачі майна в оренду – 6 425 227 гривень.

Перед початком засідання Прилипко вдавав, що збергає олімпійський спокій. Коментувати журналістам свою справу відмовлявся, хоч ми й почули короткі фрази: мер нічого не підписував, і взагалі на договірних документах – не його підписи. А чиї, цікаво?

Він іноді посміхався, а йдучи до вхідних дверей, вигукнув, що суд знаходиться в чудовому зеленому куточку. Його радник Ростислав Скуратівський оперативно відчинив перед шефом двері… І районна Феміда прийняла мільйонера, почесного громадянина Гостомеля у свої нелагідні «обійми».

 

Клопотання про обрання запобіжного заходу розглядала суддя Наталія Чередніченко. Сторону обвинувачення представляв прокурор Київської місцевої прокуратури №1 Михайло Михайлов.

Прилипка захищали два адвокати: Ігор Козак і Микола Манько. До матеріалів справи суддя долучила характеристику на депутата селищної ради Юрія Прилипка: словом, по писаному виходить, що суцільно заслужений чоловік, ордени-медалі та все інше. Але коли торкнулося неписаного, то підозрюваний здивував, назвавши свою посаду: «голова Гостомельської селищної ради». Насправді ж такої посади не існує! Не знати цього якось не личить колишньому випускникові трирічного Університету марксизму ленінізму Юрію Прилипку. І лише після того, як моя колега, журналістка Олена Жежера голосно підказала Прилипку, що він придумав посаду, той швидко виправився, зазначивши посаду так, як прописано в законі.

 

Прокурор Михайло Михайлов документально – про гостомельські ремонти

А тепер про «закопані» в асфальт бюджетні кошти Гостомельської громади.

Ремонтувати тамтешні дороги узялася фірма «Асфальтобенщик». Громадські активісти кажуть, що це підприємство одержує дуже «жирні» підряди в Гостомелі.

Що відомо про неї?

ТОВ «Асфальтобенщик» зареєстрована в Бучі, на вулиці Промислова, 5. Директором є Матвієць Григорій Якович (на фото). Гостомельчани говорять, що Матвієць з Прилипком добре знайомі з давніх часів.

Фото із сайту: theirpin.city

З відкритих джерел відомо, що власником ТОВ ( на 22.08.2018 р.) є Григорій Матвієць (внесок — 35 200 грн, 100%).

Однак є ще кооператив з однойменною назвою «Асфальтобетонщик», який також зареєстрований в Бучі, на вулиці Промислова, 5. Директором також є Матвієць Григорій Якович. А власниками на 22.08.2018 р. є Матвієць Валерій Григорович і Матвієць Григорій Якович (мабуть, батько і син).

«Асфальтобенщик» в Ірпінському регіоні, судячи з публічних відомостей, ласує великими пирогами:

Зокрема, тільки в Гостомелі укладено контрактів на 15 496 460.28 грн.

 

Це ж Матвійця місцева преса якось запопадливо назвала «легендарним ірпінцем», у якого «мозок працює на заздрість молодим». І справді – на заздрість.

Що ж не сподобалося правоохоронцям в діяльності панів Прилипка і Матвійця на гостомельських теренах?

В Голосіївському суді прозвучало:

з 4 липня 2017-го по 7 серпня 2017-го між Гостомельською селищною радою та кооперативом «Асфальтобетонщик», ТОВ «Асфальтобетонщик» (підрядник) було укладено три договори на капітальний ремонт доріг: вулиця Степова (сума договору складає: 1 140 116 грн. 33 коп; капремонт тротуару по вулиці Ярова від №85 до №193 (сума договору – 1 404 753 грн. 20 коп.); капремонт тротуару по вул. Свято-Покровська від вулиці Ярова до №161 (сума – 1 153 361 грн. 80 коп.).

Отже бюджетні кошти за ці ремонти «пішли» з каси справно… А свято де? – промовляє герой одного з телерекламних роликів. А свята немає! Бо як стверджують фахівці судової будівельно-технічної експертизи Київського науково- дослідного інституту судових експертиз, ремонтно- будівельні виконані не в повному обсязі та мають невідповідності.

Фактична вартість цих будівельних операцій, за висновком експертів, є такою:

– капітальний ремонт тротуару по вулиці Свято – Покровська від вулиці Ярова до №161 становить – 854 336,54 грн.(вісімсот п’ятдесят чотири тисячі триста тридцять шість гривень 54 копійки);

– капітальний ремонт тротуару по вулиці Ярова від №85 до №193 становить – 356 691, 65 грн. (триста п’ятдесят шість тисяч шістсот дев’яносто одна гривня 65 копійок);

– капітальний ремонт дороги по вулиці Степова становить – 253 372,31 грн. (двісті п’ятдесят три тисячі триста сімдесят дві гривні 31 коп.).

Судово-економічні експерти вважають, що розмір матеріальної шкоди місцевому бюджету Гостомельської селищної ради документально підтверджується у сумі 729 108,75 гривень.

Якщо перед судовим засіданням Прилипко сказав журналістам, що не підписував актів виконаних робіт, то після винесення рішення з його вуст в кулуарах будівлі суду злетіла вже протилежна фраза: підписав усього один документ.

Ох, вже ця «чесна-пречесна» гостомельська влада! Вже двох депутатів з команди мера Прилипка було затримано за хабарництво! Як не нагадати знамениту фразу, яка прозвучала у вироку щодо екс-депутатки селищної ради з команди мера Прилипка Наталії Черінської (засуджена за хабарництво): «…Черінська повідомила підприємцю (у якого вимагала хабар), що члени виконкому селищної ради, а тим більше селищний голова Юрій Прилипко, який підписує рішення, нікому нічого просто так не роблять».

На суму завданих збитків прокуратура подала клопотання про заставу для Прилипка – на 730 тисяч. Суд прийняв рішення про заставу в сумі 552 тисячі гривень.

Прилипко зобов’язаний внести ці кошти протягом п’яти днів. А також здати свої паспорти, інші документи для виїзду за кордон. Без дозволу слідчого він не може залишати місце проживання, вчасно з’являтися на допит.

Якраз після закінчення судового засідання підозрюваному вручили таку повістку на допит. Він надасть зразки свого почерку.

Повістка на допит

Між іншим, статті, які інкримінують Прилипку – серйозні: вони передбачають позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

А ще в суді ми почули від прокурора про одну із причин, чому направлено клопотання про фінансову заставу: «Прилипко Юрій Ілліч підозрюється у вчиненні особливого тяжкого кримінального правопорушення, метою якого було незаконне збагачення; існує реальний ризик можливості втечі Прилипка, його переховування від органів досудового розслідування та суду, а також активної протидії, шляхом впливу на свідків у провадженні».

Звичайно, адвокати Юрія Ілліча заперечували доводи прокуратури.

 

Хотілося б дізнатися, які аргументи пролунають із вуст «легендарного ірпінця» Григорія Матвійця? За даними правоохоронних джерел, накладено арешт на 10 тисяч доларів, знайдені під час обшуку в Матвійця. Не виключено, що арешт коштів загрожує нині і Юрію Прилипку.

Вже залишаючи будівлю суду, Прилипко, як видалося, дещо рознервувався, назвав «бєспрєдєлом» цю справу.

Поруч ніби із скам’янілим обличчям стояв його радник Ростислав Скуратівський.

На вулиці до «героя судного дня» підійшов маршал козацтва Олександр Левандо… Й почулося: «..Мы вас в беде не оставим! Мы же – друзья».

Член Генерального штабу, генерал козацтва і кошовий отаман Гостомельської Січі похмуро мовчав…

Леонід ФРОСЕВИЧ

На фото: Юрій Прилипко (праворуч) разом з адвокатом Ігорем Козаком в суді 28 серпня.

Фото “Українського репортера”

Відео “Хіт козирної дами“:

https://www.youtube.com/watch?v=1MYZ5tOB4NY&t=3s

https://www.youtube.com/watch?v=1MYZ5tOB4NY&t=3s

 

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *