Законопроекти про депутатський імунітет “відфутболять” до Конституційного суду?

Комітет з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради рекомендуватиме парламенту направити два законопроекти про зняття депутатської недоторканності до Конституційного суду. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 18 жовтня.

“Прийнято рішення:

1. Старий законопроект рекомендувати зняти з розгляду.

2. Депутатський законопроект рекомендувати парламенту направити в КС.

3. Президентський теж направити в КС.

P.S. За це ще завтра Рада має проголосувати.

P.S.S. В КС відправляти обов‘язково, ця процедура передбачена Конституцією”, – написав у Фейсбуку член комітету, нардеп з “Народного фронту” Леонід Ємець.

Нагадаємо, 17 жовтня, у день, коли почалися народні протести з вимогою скасувати депутатський імунітет, Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону №7203 про зняття недоторканності з нардепів. Для цього пропонується внести зміни до статті 80 Конституції.

Її пропонується викласти так: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.

Якщо цю поправку підтримають нардепи, вона набере чинності з 1 січня 2020 року, тобто з наступного скликання Верховної Ради.

“Як і обіцяв у своєму Посланні на початку вересня, знову вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону щодо скасування депутатської недоторканності.
Імунітет народних обранців давно перетворився на гарантію безкарності.

Скасування депутатської недоторканності, як і створення Антикорупційного суду  відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, – важливі складові ефективної боротьби з корупцією.

До речі, фінансування такого суду передбачено проектом бюджету на 2018 рік, який цього тижня Верховна Рада має розглянути в першому читанні”, – написав гарант у Фейсбуку.

Водночас у парламенті вже зареєстрований законопроект №6773 авторства 158 народних депутатів, який передбачає негайне скасування недоторканності. Обидва ці законопроекти народні обранці розглядатимуть у четвер, 19 жовтня.

Фото “Українського репортера”

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − eleven =