Президент зіграв на випередження, а медреформа посунула недоторканність (+відео)

Поки громадські активісти скликали новий “Майдан”, Президент України Петро Порошенко блискуче зіграв на випередження і зранку вніс до Верховної Ради проект закону №7203 про зняття недоторканності з народних депутатів. Для цього пропонується внести зміни до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України.

Її пропонується викласти так: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.

Якщо цю поправку підтримають нардепи, вона набере чинності з 1 січня 2020 року, тобто з наступного скликання Верховної Ради.

“Як і обіцяв у своєму Посланні на початку вересня, знову вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону щодо скасування депутатської недоторканності.

Імунітет народних обранців давно перетворився на гарантію безкарності.

Скасування депутатської недоторканності, як і створення Антикорупційного суду у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, – важливі складові ефективної боротьби з корупцією.

До речі, фінансування такого суду передбачено проектом бюджету на 2018 рік, який цього тижня Верховна Рада має розглянути в першому читанні”, – написав гарант у Фейсбуку. А протести в центрі Києва прокоментував так.

Мирні протести є важливим елементом демократії. Я з розумінням ставлюсь до акцій та поважаю їх учасників. У той же час вимагаю у правоохоронців забезпечити мирний характер акцій. Не можна допустити, щоб безвідповідальні політикани повторили трагічні події 31 серпня. Втішений, що мої ініціативи отримали відгук у серцях людей, в тому числі і організаторів акції. Ще два роки тому я вніс проект змін до Конституції України, які передбачали скасування депутатської та суддівської недоторканності. Суддівська недоторканність у форматі ініційованої мною судової реформи ліквідована. Так само у своєму виступі на День Конституції та посланні до Верховної Ради я вимагав скасування депутатської недоторканності. Як підтвердження цих позицій я вніс відповідний законопроект змін до Конституції на розгляд Верховної Ради. Тішуся, що учасники сьогоднішньої акції підтримують це. Що ж до антикорупційного суду, уся судова реформа відбувається у тісній співпраці з Венеціанською комісією та Радою Європи. Венеціанська комісія розглянула два законопроекти і обидва визнала неприйнятними. Чекаю від парламенту, щоб вони напрацювали законопроект, який відповідатиме Конституції, передбачатиме прозору процедуру відбору кандидатів до антикорупційного суду. В проекті бюджету уже передбачені видатки на Антикорупційний Суд. Нам потрібні спокійні умови роботи Верховної Ради. Ми відкриті для ініціатив і не треба стукати у відкриті двері. Так само сподіваюсь, що і сьогоднішня акція закінчиться мирно і сприятиме прийняттю в тому числі і президентських законопроектів.

Опубліковано Петром Порошенком Вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Що відбувалося в Раді: медреформа посунула недоторканність

На погоджувальній раді у вівторок, 17 жовтня, спікер Верховної Ради Андрій Парубій доручив профільному комітету під головуванням Руслана Князевича невідкладно розглянути законопроекти про зняття недоторканності з нардепів. Йдеться про документ №6773, внесений 150 депутатами, та №7203 від Порошенка.

Водночас, за словами Парубія, Венеціанська комісія порадила доопрацювати законопроекти про створення Антикорупційного суду.

На погоджувальну раду прийшли народні депутати Юрій Дерев’янко, Світлана Заліщук, Павло Костенко, Юрій Левченко, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Володимир Парасюк, Олег Петренко, Єгор Соболєв, Семен Семенченко і Віктор Чумак, які є ініціаторами акції під Радою.

Вони озвучили спікеру і головам парламентських фракцій вимогу народу про зняття депутатської недоторканності, однак поставити це питання на голосування не дали очільники “БПП” і “Народного фронту”, які натомість просувають медреформу.

Зрештою ініціативна група нардепів почала волати: “Виходьте до народу!”, і через гвалт Парубій закрив погоджувальну раду.

Згодом після відкриття ранкового засідання Верховної Ради спікер розпорядився поставити на розгляд цього тижня законопроекти про зняття депутатської недоторканності та виборчу реформу, однак лише після того, як парламент розгляне медичну реформу.

О 16:00 на вечірньому засіданні парламент взявся розглядати медичну реформу. У залі зареєструвалися 336 нардепів. За словами Парубія, законопроекти про зняття депутатської недоторканності розглядатимуть у четвер, 19 жовтня.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + 17 =