Законопроекти про депутатський імунітет “відфутболять” до Конституційного суду?
Комітет з питань правової політики і правосуддя Верховної Ради рекомендуватиме парламенту направити два законопроекти про зняття депутатської недоторканності до Конституційного суду. Відповідне рішення ухвалили на засіданні 18 жовтня.
“Прийнято рішення:
1. Старий законопроект рекомендувати зняти з розгляду.
2. Депутатський законопроект рекомендувати парламенту направити в КС.
3. Президентський теж направити в КС.
P.S. За це ще завтра Рада має проголосувати.
P.S.S. В КС відправляти обов‘язково, ця процедура передбачена Конституцією”, – написав у Фейсбуку член комітету, нардеп з “Народного фронту” Леонід Ємець.
Нагадаємо, 17 жовтня, у день, коли почалися народні протести з вимогою скасувати депутатський імунітет, Президент України Петро Порошенко вніс до парламенту проект закону №7203 про зняття недоторканності з нардепів. Для цього пропонується внести зміни до статті 80 Конституції.
Її пропонується викласти так: “Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп”.
Якщо цю поправку підтримають нардепи, вона набере чинності з 1 січня 2020 року, тобто з наступного скликання Верховної Ради.
“Як і обіцяв у своєму Посланні на початку вересня, знову вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону щодо скасування депутатської недоторканності.
Імунітет народних обранців давно перетворився на гарантію безкарності.
Скасування депутатської недоторканності, як і створення Антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії Ради Європи, – важливі складові ефективної боротьби з корупцією.
До речі, фінансування такого суду передбачено проектом бюджету на 2018 рік, який цього тижня Верховна Рада має розглянути в першому читанні”, – написав гарант у Фейсбуку.
Водночас у парламенті вже зареєстрований законопроект №6773 авторства 158 народних депутатів, який передбачає негайне скасування недоторканності. Обидва ці законопроекти народні обранці розглядатимуть у четвер, 19 жовтня.
Фото “Українського репортера”