Саакашвілі дав свідчення щодо “грузинських снайперів” на Майдані

Екс-президент Грузії й екс-голова Одесьої ОДА, а нині лідер “Руху нових сил” Міхеіл Саакашвілі 9 січня давав у прокуратурі свідчення щодо розстрілів на Майдані у Києві під час Революції Гідності. Про це політик повідомив у Фейсбуку.

“Вчора я провів дві години на допиті в прокуратурі, у справі розстрілів на Майдані, у зв’язку з «фактами», наведеними в передачі на італійському каналі друга Путіна – Берлусконі, про те, що я наказав «грузинським снайперам» розстрілювати людей.

Одразу хочу сказати, що слідчі були дуже доброзичливими та професійними, але, я думаю, вся система працює вхолосту. Дві головні справи тієї епохи – отруєння Віктора Ющенка і розстріли Майдану – досі не розслідувані, тобто у владі в Україні досі є люди, яким невигідно розслідувати ці справи.

Кращою відповіддю на російську пропаганду було б не заперечення наведених Москвою і її сателітами звинувачень, а притягнення до відповідальності всіх винних”, – написав Саакашвілі.

Він шкодує, що “витратив дві дорогоцінні години на белетристику”, а зранку 10 січня у нього ще два допити. Зокрема, об 11:00 на Саакашвілі чекали у СБУ.

Нагадаємо, на одному з італійських телеканалів показали документальний фільм, в якому троє громадян Грузії розповіли, що були завербованими в 2013 році й стріляли і в правоохоронців, і в учасників Революції Гідності на Майдані у Києві в 2014 році.

Дані відеоматеріали використовували адвокати екс-президента-втікача Віктора Януковича  як докази його невинуватості в процесі за звинуваченням його в державній зраді. Судове засідання у цій справі сьогодні, 10 січня, перенесли на тиждень у зв’язку з тим, що захисники обвинуваченого відбули у відрядження.

Водночас Святошинський райсуд Києва задовольнив клопотання захисту екс-беркутівців, яких звинувачують у масовому вбивстві активістів в центрі Києва 20 лютого 2014 року, щодо допиту громадян Грузії, які можуть пролити світло на особи снайперів, які стріляли по учасниках Революції Гідності і  правоохоронцях. Генпрокуратура також дала на це згоду.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =