На ремонті реабілітаційного центру «Циблі» для ветеранів вкрали мільйони гривень

Повідомлено про підозру п’ятьом особам, причетним до заволодіння бюджетними коштами, виділеними на ремонтні роботи у Всеукраїнському лікувально-реабілітаційному центрі «Циблі», що на Київщині.

За даними слідства, у 2024 році організатор схеми спільно з посадовими особами державних і приватних підприємств налагодив механізм привласнення коштів під час будівельних та ремонтних робіт у центрі, де проходять лікування та реабілітацію ветерани війни, повідомляє Офіс Генпрокурора.

Йдеться про встановлення огорожі, капітальний ремонт покрівлі лікувального корпусу та модернізацію теплових і водопровідних мереж. Для незаконного отримання коштів до офіційних документів вносили недостовірні відомості щодо вартості матеріалів, обсягів виконаних робіт, використання техніки та кількості працівників. У такий спосіб вартість робіт штучно завищували, а надмірно сплачені бюджетні кошти виводили та легалізовували через підконтрольні структури.

За попередніми оцінками, державі завдано понад жва мільйони гривень збитків. Крім того, організатор схеми – директор державного підприємства фіктивно працевлаштував двох інших підозрюваних для отримання ними бронювання. Серед підозрюваних: директор державного підприємства, колишній керівник медичного закладу, керівник приватного товариства, фізична особа-підприємець та колишній посадовець підприємства-підрядника.

Залежно від ролі їм інкримінують заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, службове підроблення, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, а організатору схеми також – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період.

Like

Читати ще