Що будується на території Будинку творчості? Мер Карплюк відповідає… питаннями на питання

Ось уже понад три місяці увага жителів Ірпеня прикута до чергового будівництва на території Будинку творчості письменників.

За словами журналістки, місцевої мешканки Михайлини Скорик, яка переймається долею свого міста, відбувається це будівництво (нібито парку) непрозоро. Оригіналів рішень Ірпінської міської ради щодо упорядкувальних робіт на території Будинку творчості письменників НСПУ не оприлюднено, паспорту цього об`єкта, як і жодних інших документів, немає (чи їх просто тримають у таємниці).

Попри обіцянки мера Карплюка “максимально можливо зберегти природний ландшафт”, на території Будинку творчості письменників ще до рішення Ірпінської міськради почали різати дерева.

Як повідомляє “Громада Приірпіння”, журналістка Михайлина Скорик вирішила про все це запитати в міського голови Ірпеня Володимира Карплюка. Проте мер повів себе дивним чином. На запитання Михайлини Скорик про те, що ж тут буде, яка площа цієї ділянки, скільки зрізано дерев, мер відповів однією фразою і та – для одчіпного.

– Будуємо парк Будинку письменників, – сказав Володимир Карплюк. А далі… замість того щоб відповідати (або не відповідати) на запитання журналістки, він раптом сам став інтерв`юером (чи екзаменатором?), почав запитувати у Михайлини Скорик, коли народилася Леся Українка та інші класики української літератури.

Мабуть, мер Ірпеня спеціально вивчав біографії письменників, щоб продемонструвати свої знання з красного письменства, а ще – щоб уникнути спілкування з журналістами на невигідні йому теми. І все ж, якби Володимир Карплюк готувався, то він би не сказав журналістці такої відвертої неправди щодо того, для кого ж цей парк будується, а зробив би це якось завуальовано.

Нагадаємо, що на своїй сторінці у Фейсбуку відразу після того, як в Ірпені 31 березня пройшов позачерговий з`їзд Національної спілки письменників України, на якому вирішувалася доля Будинку творчості письменників, голова НСПУ Михайло Сидоржевський написав, що за результатами угоди між Національною спілкою письменників України та владою Ірпеня “вся територія буде впорядкована за гроші міста, після того вже за новою угодою її частина буде відведена під міський парк відпочинку, приблизно 2,8 га землі перейде в користування запропонованому містом інвестору, коштом якого і будуть відремонтовані будівлі Будинку творчості”.

Очільник спілки чітко зазначив, що мерія збудує міський парк відпочинку, а не парк для письменників, як відповів журналістці Володимир Карплюк. Крім того, в інтерв`ю кореспондентці “Українського репортера” ірпінські чиновники наголошували: якщо ділянка землі не використовується тим, хто її орендує, за цільовим призначенням, то міська влада має повне право забрати її в комунальну власність громади. Що в Ірпені і було зроблено.

Чи є від того користь письменникам? А як можна бути задоволеним, коли в тебе забрали майно, нехай навіть і законно? Чи ж буде те будівництво на користь жителям Ірпеня? Міська влада на чолі з Карплюком відповіді на ці питання давати не хоче.

Алла ТОПЧІЙ

На цю тему читати тут:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *