“Крим наш”. Президент Чехії пропонує узаконити анексію півострова за допомогою “штрафу”

Втрата Україною Криму – “завершена справа”, і владнати її потрібно за допомогою матеріальної компенсації Україні – у вигляді грошей, нафти чи газу. З такою заявою з трибуни Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі виступив президент Чехії Мілош Земан.

Він наголосив, що вважає анексію Криму незаконною, однак при цьому це вирішена справа. Земан попередив, що в разі незгоди України визнати це й отримати компенсацію, може спалахнути “європейська війна”. Він процитував екс-президента Німеччини Йоахіма Гаука: “Якщо ми хочемо забрати Крим та повернути Україні, це означатиме європейську війну”.

Водночас президент Чехії зауважив, що Європа застосовує щодо анексії Криму подвійні стандарти. Як приклад, він згадав Косово, яке в 2008 році в односторонньому порядку проголосило незалежність від Сербії, і Європейський Союз та США це визнали. Проти цього виступає офіційний Белград, через що процес міжнародного визнання Косова затягнувся. Незважаючи на це, в 2016 році було підписано Угоду про Асоціацію Косово – ЄС.

На провокативну заяву чеського політика різко відреагували українські державні діячі.

“Цю сесію ПАРЄ конструювали під агітацію за повернення росіян.

Режисери рашен камбеку, які раніше трималися за лаштунками, виходять на світло. Ризикують, але гра того варта.

Земан не один з них. Він завжди був за Росію. Сьогодні він був просто артистом, якого вивели на авансцену, щоб створити правильну атмосферу і мобілізувати людей, які ще не визначилися щодо повернення росіян.

Відповідь йому одна: Крим не продається.

Але головний в цій грі не артист, а режисери. Ми їх знаємо. Вони знають, що ми їх знаємо”, – написав у Фейсбуку постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Більш емоцйний допис зробила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко:

“Жахливий в своєму цинізмі виступ президента Чехії Земана на сесії ПАРЄ, який активно промоутував Путіна , закликав негайно зняти санкціі , бо вони не діють і б’ють по ЄС, а не РФ. А Украіні він , фактично, порадив….домовлятися про фінансову чи нафтогазову компенсацію з РФ за вкрадений Крим….

Украіна не буде торгувати своїми громадянами, територією, суверенітетом , честю і гідністю. Це не продається.

Сьогодні ми в Страсбурзі бачили антигавела…..Це так сумно – бачити повну політичну деградацію…

Але ще більше мене засмутили ті аплодисменти деяких європейців , які звучали в залі під час виступу Земана, заяви деяких парламентарів ПАРЄ про його прозорлівість і мудрість. Свідчення, що в Європі є певна кількість політиків, для яких принципи мають ціновий еквівалент – не новина”.

Не залишили байдужим “добрі поради” Земана і міністра закордонних справ України.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + nine =