На парламентських виборах у Косово перемагають колишні польові командири

Позачергові парламентські вибори у самопроголошеному Косово завершуються перемогою коаліції “ПАН”, якою керують колишні лідери так званої “визвольної армії Косова”, яка боролася за незалежність від Сербії в 1998-1999 рр. До “ПАН” входять три партії, які очолюють колишні польові командири албанців – Рамуш Харадінай, Хашим Тачі та Фатмір Лімайа.

Найвірогідніше, саме Рамуш Харадінай стане новим прем’єр-міністром. Політик неодноразово звинувачувався Гаазьким трибуналом у воєнних злочинах, однак був виправданий, а Сербія оголосила його в міжнародний розшук.

Також до парламенту проходить опозиційна партія “Самовизначення” (майже 30% голосів) і Демократична ліга Косово, якою керує поки що чинний прем’єр Іса Мустафа (27% голосів).

Позачергові вибори у законодавчі збори краю призначили після того, як прем’єр-міністр Іса Мустафа у травні 2017 року розпустив уряд. Приводом для цього став демарш парламентарів, які відмовилися голосувати за демаркацію кордону з Чорногорією.

Загалом у виборах в Косові, де населення складає 1,8 млн людей, брали участь 26 партій. З них п’ять представляють інтереси сербської меншини. Незалежно від результатів голосування, за сербами закріплені 10 місць у 120-місному парламенті.

Фото: twitter.com/balkaninsight

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =