Головний з ядерної безпеки на Запорізькій АЕС наклав на себе руки

Начальник відділу ядерної безпеки Запорізької АЕС Сергій Клімов наклав на себе руки. Про це повідомляють місцеві видання з посиланням на поліцію. 

Головний з ядерної безпеки на ЗАЕС начебто завдав собі удару ножем у серце. Ввечері 1 лютого його знайшли у власній квартирі в Енергодарі на вулиці Курчатова. “Швидка допомога”, яка прибула на виклик, лише констатувала смерть 62-річного Клімова.

Про причини та обставини трагедії на даний момент нічого невідомо. Поліція проводить розслідування.

Варто сказати, що 30 січня на Запорізькій АЕС сталося розвантаження енергоблоку №6 через відключення турбоживильного насоса. Що призвело до відключення насоса – наразі не повідомляється.

Зараз на Запорізькій АЕС – 5 енергоблоків, блок № 2 перебуває на плановому середньому ремонті.

“Енергоблоки працюють у штатному режимі, зауважень до роботи основного устаткування енергоблоків та персоналу немає. Радіаційний фон в районі розташування Запорізької АЕС і в санітарно-захисній зоні (територія навколо АЕС радіусом 2,5 км) – 8-12 мікрорентген на годину, що відповідає природному радіаційному фону”, – повідомляє ЗАЕС.

Запорізька АЕС вважається найбільшою атомною електростанцією в Європі і шостою за розмірами у світі атомна електростанція. Її сумарна потужність – 6 000 МВт.

На Запорізькій АЕС — першій серед атомних станцій України — побудовано сухе сховище відпрацьованого ядерного палива. Через це ЗАЕС ще з 2000-х років не вивозить відпрацьоване ядерне паливо – воно зберігається на її майданчику сухого зберігання.

Рівненська, Южно-Українська та Хмельницька АЕС вивозитиме своє відпрацьоване ядерне паливо до Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке будують зараз на Чорнобильщині. Планується, що в 2019 році його здадуть в експлуатацію.

Rost

Журналіст “Українського репортера”