У США підтвердили використання росією хімічної зброї проти ЗСУ

Сполучені Штати оголосили про нові санкції проти росії за порушення глобальної заборони на хімічну зброю через застосування проти українських солдатів хлорпікрину.

Про це йдеться на сайті Держдепартаменту США, передає Укрінформ.

«Використання таких хімікатів не є поодиноким інцидентом і, ймовірно, викликане бажанням російських військ витіснити українські сили з укріплених позицій і досягти тактичних переваг на полі бою», – йдеться у заяві Держдепартаменту від 1 травня.

Хлорпікрин викликає сильне подразнення очей, шкіри та легень, він використовувався під час Першої світової війни. Його продовжують застосовувати як сільськогосподарський пестицид, але його використання на війні заборонено Конвенцією про заборону хімічної зброї 1993 року.

У заяві США йдеться, що вони запроваджують санкції проти військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту міністерства оборони рф, російського Науково-дослідного інституту прикладної акустики, 48-го Центрального науково-дослідного інституту міноборони рф, а також чотирьох компаній, пов’язаних з російськими програмами з хімічної та біологічної зброї.

Санкції заморожують будь-які американські активи, що належать зазначеним суб’єктам, і в цілому забороняють американцям вести з ними бізнес.

За даними США, росія також використовувала хлорпікрин для придушення масових протестів у країні.

Крім хлорпікрину російські війська використовували гранати, заряджені сльозогінним газом, повідомило Reuters з посиланням на українських військових. Агентство додало, що щонайменше 500 українських солдатів постраждали від отруєння токсичними речовинами, а один з них помер, задихнувшись через сльозогінний газ.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *